1 dk. Burak KÖSE 13.07.2021

PS5 Özel Oyunu Deathloop’un Özel Oyun Ünvanı Sadece 1 Yıl Sürecek

Sony’nin PlayStation 5 özel oyunlarından birisi olacak olan Deathloop oyununun özel oyun serüveni kısa sürecek. 

Yayıncılığını Bethesda Software’ın yaptığı geliştiriciliğini ise Akane Lyon’ın yaptığı Deathloop oyununun PlayStation 5’e özel olma durumunun ne kadar süreceği belli oldu. 

Oyunun Özel Oyun Ünvanı 14 Eylül 2022’de Kalkacak

Kısa bir süre önce düzenlenen State of Play etkinliğinde Deathloop’tan 9 dakikalık bir oynanış videosu paylaşılmıştı. Oyunun videosunda küçük de olsa dikkatlerken kaçmayan bir detay paylaşılmıştı. Bilindiği üzere Deathloop oyununun PlayStation 5 özel oyunu olacağı söylenmişti ancak bu durum sınırlı süreli olacak tıpkı Death Stranding oyunu gibi. 

Videonun sonunda çıkan ufak ayrıntıya göre oyunun çıkışından yani 14 Eylül 2021’den sonra tam bir yıl konsolda PlayStation 5’e özel olarak kalacağı belirtiliyor. 14 Eylül 2022 tarihinden sonra oyun büyük bir ihtimalle Xbox oyun konsollarına da gelecek. Yazılım devi Microsoft’un Bethesda’yı satın aldığını düşündüğümüzde bu durumun şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. Sony ve Bethesda arasında gerçekleşen bu anlaşmanın ise Microsoft’un satın alımı sonrasında gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Deathloop, 14 Eylül 2021’de PC ve PlayStation 5 için yayınlanacak. Oyun DualSense’in özelliklerini kullanabilmesi için özel olarak tasarlandı.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com