1 dk. Serkan KÖSE 17.09.2021

Sony PlayStation 5 Konsolu İçin Kendi SSD Çözümlerini Tanıttı

Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 5 oyun konsolunu daha iyi hale getirmek için adımlar atmaya devam ediyor. Sony şimdide PlayStation 5 için kendi SSD çözümlerini tanıttı. 

Bilindiği üzere PlayStation 5 oyun konsolu için kısa bir süre önce yeni güncelleme ile birlikte üçüncü taraf SSD desteği sunulmaya başlamıştı. Bu desteğin sunulmaya başlamasının ardından Sony alet markası çatısı altında performans alanında fark yaratacak olan yeni SSD çözümlerini duyurdu.

Sony’den SSD Çözümleri 

Sony’nin alt markalarından birisi olan Nextorage’in yeni PCIe 4.0 x4 M.2 NVMe SSD ürünleri 1TB ve 2TB kapasite seçeneklerine sahip. Bu SSD çözümleri ayrıca hem yüksek performans sunarken hem de uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor. 

Tanıtılan SSD’lerden 2 TB kapasiteli olan sürücü okuma hızlarında 7300MB/s, yazma hızlarında 6900MB/s seviyelerini görebiliyor. Sürücünün rastgele erişim performansı ise 1 milyon IOPS seviyelerine kadar çıkabiliyor. 2 GB DDR4 ön belleğe sahip olan sürücü ayrıca 140 TB yazma ömrüne sahip. 

1 TB kapasiteli olan sürücüde ise yazma hızı 6000MB/s seviyelerine düşüyor. Rastgele okuma performansının 750 bin IOPS olduğu sürücüde yine 2 GB DDR4 bellek kullanılıyor. Sürücünün yazma ömrü ise 700 TB olarak açıklandı. Çıkış tarihi ve fiyatlarının henüz açıklanmadığı sürücüler Sony’nin koyduğu şartları tamamen karşılıyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al