1 dk. Serkan KÖSE 25.11.2021

Sony PS5 İçin Kapak Üretmeye Başlayacak

Son dönemde diğer üreticilerin PlayStation 5 konsolu için ürettiği kapaklara dava açan Sony, durumu davalar ile çözemeyince yeni bir adım atma kararı aldı. Sony PlayStation 5 oyun konsolu kendi kapaklarını çıkartacak.

Japon teknoloji devi Sony geçtiğimiz yıl yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5’in duyurusunu yapmıştı. Sadece “Beyaz” renk seçeneği ile gelen Sony’nin yeni oyun konsolunun sadece bu renkle gelmesi pek çok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Sony bunun üzerine ilerleyen süreçte siyah renkli PlayStation 5’in de çıkacağını açıklamış ve hatta PlayStation 5’in siyah renkli aksesuarlarını geçtiğimiz aylarda satışa sunmuştu.

Sony PS5 Kapakları Sunacak

Kullanıcıların beyaz renk PlayStation 5 modeli istememesi üzerine kullanıcılar için kapak üreticileri, PlayStation 5 için farklı renklerde kapaklar üretmişti. Tüketicilerin bu kapaklara yoğun ilgi göstermesinin ardından Sony, kapak üreticilerine dava açmaya başlamıştı. Açılan davaların üreticileri yıldıramayacağını gören Sony’nin yeni bir patent aldığı ortaya çıktı.

Alınan patende göre Sony PlayStation 5 için kapak tasarımları patenti almış durumda. Sony’nin bu patenti alması, yakın zamanlarda Sony’nin kapak üreteceği anlamına geliyor.

Sony’nin yeni PlayStation 5 kapaklarının ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor ancak şu an PlayStation 5 kapak pazarının lideri konumunda Dbrand bulunuyor. Sony’nin PS5 kapağını satışa sunmasıyla birlikte patenti aldığı için Dbrand’in kapaklarının satışlarını durdurması bekleniyor.

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al