1 dk. Serkan KÖSE 02.09.2021

Yeni PlayStation 5 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

Sony yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 çıktığı günden itibaren sessiz kalmıştı. PlayStation 5 etkinliklerini eskisi kadar sık yapmayan Sony’den güzel bir haber geldi.

Yaz aylarının oyuncular için sıkıcı geçtiği aşikar. Oyun geliştiricilerinin bu ayları pas geçmesiyle birlikte bu dönemde yeni oyunlar çıkmıyor. Yeni oyunlardan yoksun olduğumuz bu dönemlerde stüdyolar yaptıkları etkinliklerde üzerlerinde çalıştıkları oyunlar hakkında yeni bilgileri takipçileri ile paylaşıyor. Bu yıl Microsoft’un Xbox tarafından gayet etkileyici sunumlar görüyor olsak Sony’nin PlayStation cephesinden böyle sunumlar göremiyorduk. Sonunda oyun severlerin uzun süredir beklediği şey gerçek oldu ve Sony’den güzel bir haber geldi.

PlayStation 5 Sunumu 9 Eylül Tarihinde

Sony’nin PlayStation Blog üzerinden yaptığı açıklamaya göre 9 Eylül 2021 tarihinde PlayStation 5 için özel bir sunum gerçekleşecek. Sunum Türkiye saati ile 23:00’te başlayıp YouTube ve Twitch üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Sunumda Bizleri Neler Bekliyor?

Sony’nin bu özel PlayStation 5 sunumunda önceki sunumların aksine bağımsız oyunlar ve üçüncü parti oyunlara odaklanmayacak. Sony’nin bu etkinlikte PlayStation Studios’a bağlı olan stüdyoların ve sektörün önemli isimlerinin oyunlarına odaklanan bir sunum olacağı düşünülüyor. Yaklaşık olarak 40 dakika sürecek olan sunumda 2021’in geri kalanında ve gelecekte çıkacak olan PlayStation 5 oyunlarına yer verilecek.

Etkinlikte Sony’nin PlayStation 5 için çıkartacağı pek çok özel oyunu görebiliriz. Bu oyunların hangisinin olacağını etkinlikte göreceğiz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al