1 dk. Serkan KÖSE 04.09.2021

Yeni PlayStation 5’in Farklılıkları Belli Oldu

Sony bilindiği üzere kısa bir süre önce sessiz bir şekilde yeni bir PlayStation 5 modelini satışa sunmuştu. Sony’nin yeni PlayStation 5’inin farkları belli oldu. 

Japon teknoloji devi Sony hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda yeni bir PlayStation 5 modelini sessiz olarak satışa sunmuştu. Yeni PlayStation 5 modelinin en önemli farkı ise bir önceki modelden 300 gram daha hafif olması olarak karşımıza çıkıyor. Yeni PlayStation 5’in hafif olması pek çok kişi tarafından olumlu karşılanmış olsa da bu hafifliğin neden kaynaklandığı merak ediliyordu. Bir YouTuber olan Austin Evans ise bu hafifliğin nedenini buldu. Bu hafifliğin nedeni yeni PlayStation 5 modelinde daha küçük bir soğutma sisteminin olması. Bunun ortaya çıkmasının ardından tartışmalar da başladı. 

Yeni PlayStation 5 Modeli Daha Kötü

Evans, ilk hazırladığı PlayStation 5 modelinde yeni modelin daha kötü olacağı iddiasında bulunmuştu. Bu iddiaların ardından takipçilerinden yoğun tepkiler gelince Evans neden böyle düşündüğünü açıkladı. Evans, “Yeni PlayStation 5, sdece daha küçük bir ısı emiciye sahip. Daha az alüminyum var, daha az bakır var ve kısaca daha az malzeme var. Yani çipten ısıyı uzaklaştırmak adına daha az malzeme ve yüzey alanı olduğunu fizik yasaları da açık bir şekilde gösteriyor.” dedi. 

Evans’ın yaptığı testlerde de yeni modelin daha sıcak çalıştığı net bir şekilde görülüyordu. Bu konu gerçekten son günlerde bir hayli tepki çekiyor. Konu hakkında Sony cephesinden açıklama gelmemiş olsa da Sony’nin konu hakkında ilerleyen günlerde açıklama yapması ve bu soruları cevaplandırması bekleniyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al