2 dk. Burak KÖSE 08.07.2021

Amazon Prime Nedir? Amazon Prime Üyesi Nasıl Olunur?

Amazon’un ayrıcalıklı hizmet sunan abonelik servisi olan Amazon Prime bilindiği üzere bir süredir ülkemizde de kullanılabilir durumda. Bu rehberimizde ise Amazon Prime hakkında merak edilenlere cevap verdik. 

Dünyanın en popüler e-ticaret platformu olan Amazon bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Amazon’un Türkiye’ye gelmesiyle birlikte Amazon servisleri de ülkemizde kullanılmaya başlandı. Amazon’un önemli servislerinden birisi olan Amazon Prime’da bu servislerden birisi.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime ayda 7.90 TL karşılığında Amazon’un çeşitli avantajlarından faydalanılabilen ayrıcalıklı bir üyelik programıdır. Amazon Prime’ın ilk 30 günlük deneme sürümü ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Amazon Prime’a bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime Ayrıcalıkları

Amazon Prime kullanıcıları için her yılın belirli dönemlerinden geçerli olan indirim dönemleri düzenleniyor. Prime Day ismini taşıyan bu indirimlerde kullanıcılar indirimli fiyatlarla alışveriş yapabiliyor. 

Prime Gaming, ise Amazon Prime kullanıcıların faydalandığı bir diğer Amazon Prime ayrıcalığı olarak karşımıza çıkıyor. Amazon Prime Gaming ile kullanıcılar Amazon’un seçtiği bazı ücretli oyunlara ücretsiz olarak sahip olabiliyor. Tüm bu avantajların yanında Amazon Prime aboneleri Twitch platformu üzerinden destekledikleri bir yayıncıya abone olabiliyor.

Prime Video, ise Amazon Prime’ın belki de ilerleyen süreçte sunduğu en önemli avantajlardan birisi olacak. Amazon Prime aboneleri, Prime video ile birlikte Amazon’un online video akış servisini kullanabiliyor. Prime Video kütüphanesi rakiplerine göre daha dar olsa da Amazon sürekli olarak yeni içerikler eklemeye devam ediyor.

Amazon Prime Aboneliği Başlatma

Amazon Prime’a üye olmak için www.amazon.com.tr/primeuyeligi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 30 Gün Ücretsiz Dene butonuna bastığınızda Prime üyeliğini başlatabileceğiniz sayfaya yönleneceksiniz. Üyeliğinizin ilk 30 günü ücretsiz olacak. Sonraki aylarda 7,90 TL tahsil edilecek.

Amazon Prime Aboneliği İptal Etme

Amazon Prime aboneliğinin iptali için de kullanıcılar, Hesap ve Listeler > Prime Üyeliğim > Ayarları Güncelle > Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır > İptal İşlemine Devam Et adımlarını izleyebilir. 

Mobil uygulamada ise kullanıcılar, Menü > Hesabım > Prime Üyeliğinizi Yönetin > Üyeliğimi Yönet > Ayarları Güncelle > Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır > İptal İşlemine Devam Et adımlarını izleyerek Amazon Prime aboneliğini iptal edebilir. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com