5 dk. Burak 29.06.2021

CS:GO Üzerindeki En İyi 8 Silah

Geçtiğimiz günlerde 22. Yaş gününü kutlayan Counter Strike’ın en popüler oyunu olan GS:GO’daki en iyi 8 silahı sizler için listeledik.

Oyun severlerin gönlünde hep ayrı bir yeri olan CS:GO oyununda mağaza menüsü açıldığında pek çok silah oyuncuların beğenisine sunulmuş oluyor. Oyuncular ölmeden arka arkaya raundlar kazanıyorsa para konusunda herhangi bir sorunları olmayacaktır ancak oyuncuların paralarını harcarken dikkatli olması gerektiği pek çok zaman da oluyor.

Özellikle maçların son aşamalarında oyuncular ekonomilerini korumak için paralarını akıllıca harcamak istiyor. Bu nedenle oyuncular ya tamamen eko olarak maça devam edebilir ya da bir silah satın alabilir.

CS:GO oyununda en iyi silahların yüksek fiyatlı olması nedeniyle o silahları her el satın almak oyuncuların ekonomilerini bozabilir. Bir maçtaki momentumu yakalayan oyuncular ekonomilerini zora sokmamak adına en iyi silah seçimlerini yapmak zorundadır. Bu nedenle oyuncular her el en iyi silahı almak yerine bazı eller de ekonomilerini zora sokmamak adına seçimler yapmalıdır.

İşte CS:GO’daki En iyi 8 Silah

AWP

AWP, CS:GO oyunundaki en pahalı silahlardan birisidir ve bu kadar pahalı olmasının bir nedeni vardır. CS:GO üzerindeki düşmanlarınızı tek atışta öldürebilen tek silahtır. Bu kadar güçlü olan silahı bu kadar iyi kullanmak bir yetenek gerektirir ve iyi bir AWP oyuncusunun her zaman bu silahı kullanırken ihtiyatlı olması gerekir.

Çoğu AWP oyuncularının tek atış hakkı bulunmaktadır ve burada da başarılı olması gerekir eğer ki düşmanları ile arasında yeteri mesafe yoksa ikinci bir atış şansına sahip olmayabilir. CS:GO oyununda AWP genelde oyuncuların çevrelerini korumak için kullandığı mükemmel bir silah olarak adından söz ettirir.

CS:GO’daki çoğu takımın bünyesinde iyi bir AWP oyuncusu vardır. Bu oyuncuların sayısı iki olduğu zaman takımın çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz. Gel gelelim AWP CS:GO’daki en pahalı silahlardan birisi olduğu için oyuncuların zaman zaman bu silahtan vazgeçtiği anlar da olabilir.

AK – 47

CS:GO haritalarına bağlı olarak Terörist tarafın en çok tercih ettiği silah olan AK-47 silahı oyuncuların en stresli anlarında onların yanında olan bir silahtır. Her ne kadar sprey konusunda başarısız silah olsa da headshot konusunda CS:GO’da rakiplerine göre çok daha önde bir silah olan AK-47 CT oyuncularının da yerde gördüklerinde hemen almak istediği silahların başında geliyor.

AK-47 silahı ile birlikte rakiplerinizin zırhı ya da kaskı olsa bile onları kafalarından tek vuruşla öldürmeniz mümkün.

M4A4

Eğer ki CS:GO’da CT tarafında oynuyorsanız, M4A4, AK-47’ye en yakın alternatif olduğunu söyleyebiliriz. AK-47 ile karşılaştırıldığında CT tarafının bu silahı çok daha düşük geri tepmeye sahiptir ve AK-47 silahına göre daha kolay kontrol edilip çok yönlü olarak kullanılabilir.

Hasar bakımında ise AK-47 silahından çok daha geride olan M4A4, CT tarafının seçebileceği en iyi silahlardan birisi olmasına rağmen her CT oyuncusunun hayali yerde bir AK-47 bulup silahlarını onunla değiştirmektir diyebiliriz.

Desert Eagle

CS:GO oyununda fiyat / performans oranına odaklanan bir istatistik olsaydı, bu istatistikten birinci çıkacak olan silah kesinlikle Desert Eagle olurdu. Bakıldığında bir tabanca olan Desert Eagle, çoğu SMG’den ve saldırı tüfeklerinden daha çok hasara sahip. Pek çok CS:GO oyuncusu bu nedenle Desert Eagle’ı tabancaların AWP’si olarak kabul ediyor.

Tıpkı AWP silahında olduğu gibi her atıştan sonra küçük bir animasyonu olan Desert Eagle, en hızlı ateş eden tabanca kesinlikle değil. Oyuncular tarafından AWP’nin yanına tercih edilen bu tabanca ile birlikte çoğu oyuncu oyunda kendini ölüm meleği gibi hissediyor.

M4A1-S

M4A4, CT tarafında en iyi saldırı tüfeği için tek rakip değil. M4A1-S, M4A4’ün susturulmuş hali olarak kabul edilir ve M4A4 ile karşılaştırıldığında M4A1-s çok daha düşük bir geri tepme oranına sahip olsa da daha yavaş bir atış hızına sahiptir.

M4A1-S ile birden fazla düşmanla başa çıkmak M4A4’e göre çok daha zordur. Bunun en büyük nedeni ise elbette ki yavaş kalan atış hızı. Tüm bunlara rağmen oyuncular bu silahı sessiz olduğu ve daha düşük geri tepme oranına sahip olduğu için tercih ediyor.

AUG

AUG aldığı zayıflatma güncellemeleriyle eski ihtişamlı günlerini geride bırakmış olabilir ancak yine de sahip olduğu yüksek isabet oranı ile çoğu CT oyuncusunun en çok tercih ettiği tüfeklerin başında geliyor. Keskin nişancı tüfeklerinin yanı sıra CS : GO oyununda AUG kadar çok kapsamlı olan bir başka silah bulmak çok zor. Bu da özellikle dürbün seven oyuncuları AUG’a çok daha fazla yaklaştırıyor.

SG-553

M4A4, her ne kadar AK-47’nin bir kopyası olmasa da AUG ve SG-553 için böyle bir durum söz konusu değil. Her iki silahın da benzer özellikleri var ve bu nedenle her AUG seven oyuncu rahatlıkta SG – 553 silahı ile harikalar yaratabilir.

Gel gelelim T tarafı silahı olan SG-553 T tarafı oyuncuları tarafından çok fazla tercih edilmez. Bunun en büyük nedeni ise T tarafı oyuncularının çok daha hızlı oynama isteğidir. Bu anlamda T tarafı oyuncular hemen AK-47 seçimini yaparlar ve oyuna başlarlar.

UMP – 45

SMG’ler CS:GO oyununda en çok tercih edilen silah türü değildir ancak oyuncuların ekonomileri kötü olduğunda bu durum değişir. UMP – 45 her ne kadar bir SMG olarak listeleniyor olsa da çoğu CS : GO oyuncusu tarafından saldırı tüfeği olarak nitelendirilir ve saldırı tüfeği olarak oynanır.

Düşük fiyata sahip SMG’ler arasında en iyi alternatif ise UMP’dir.

Burak

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com