3 dk. Serkan KÖSE 12.08.2021

Minecraft Eyer Yapımı Nasıl Oluyor?

Son dönemde oyuncuların en sevdiği oyunlar arasında yer alan Minecraft oyununda oyuncuların hayal gücünü zenginleştirecek pek çok şey bulunuyor. Minecraft oyununda Eyer yapımı da oyuncular tarafından merak ediliyor. Bu rehberimizde Minecraft Eyer yapımını aktardık.

Minecraft oyununda oyuncuların merak ettiği konuların başında Minecraft Eyer yapımı geliyor. Bu rehberimizde ise tüm detaylarıyla Minecraft Eyer yapımını aktardık. 

Öncelikte Minecraft oyununda eyer, aslında üretilemeyen nadir Minecraft eşyalarından birisi. Eyer üretimi için oyunun ulaşımla ilgili diğer eşyalarından biri olan Elyta gibi onun bulunması gerekecek. 

Minecraft oyununda eyer bulunması için pek çok yol bulunuyor. Bir kez elde ettiğinizde kullanmak kolay ancak binmek istediğiniz yaratık için bir veya iki ödül getirmeniz gerekecek. Minecraft oyununda eyer elde etmek için kullanılabilecek dört seçenecek mevcut bu seçenekler hazine sandıklarını yağmalamak, ticaret yapmak, balık tutmak ve avlanmak.

Hazine Sandıkları 

Minecraft oyununda eyer yapımı mümkün olmadığı için oyuncuların bu eşyayı bulmaları gerekecek. Minecraft’ın her iki sürümde de şu konumlardaki hazine sandıklarından eyer bulabilir. 

 • Zindanlar
 • Kale kalıntıları
 • Çöl tapınakları
 • End şehirleri
 • Orman tapınakları
 • Nether kaleleri
 • Sıradan kaleler
 • Köyler

Hazine sandıkları içinde eyer bulma ihtimali oyuncuların şansına göre değişiyor. Oyuncuların şansının yüksek olduğu sandıklar ise şöyle;

 • Nether kale sandığı – yüzde 35.3 şansla eyer çıkacak.
 • Zindan sandığı – yüzde 28.3 şansla eyer çıkacak.
 • Çöl tapınağı sandığı – yüzde 23.5 şansla eyer çıkacak.

Minecraft oyununda Nether kale sandığı için, önce önce obsidiyenden yapılmış bir Nether Portalı yoluyla Nether’a ulaşılması gerekecek. Bir diğer yandan zindan sandıkları Overworld’de bulunuyor. Mağara sistemi bulana kadar dikkatlice kazmaya başlayabilirsiniz. Zindanları her zaman mağaralara bitişik şekilde bulacaksınız.

Balık Tutun

Minecraft oyununda eyer yapmak mümkün olmadığı için oyuncular balık tutma ile de eyer eşyasına sahip olabilir. Bu noktada oyuncuların en büyük sorunu eyer yakalama ihtimallerinin düşük olması. 

Oyuncuların eyer bulması için yapması gerekenler ise basit. Biraz çalışma ve oyuncuların “Denizin Şansı” büyüsü ile kutsayarak şansınızı artırabilirsiniz. Daha hızlı balık tutmak için bir 3. Aşama “Cazibe” büyüsü ekleyin ve kısa sürede bir eyer elde edeceksiniz.

Oyuncuların tek ihtiyacı ise bir olta ve su kültesi. Oyuncular tek başına isterse büyük bir nehrin, bir okyanusun veya sadece yapay bir göletin parçası olsun, herhangi bir su kütlesi eyer çıkarmak için uygun.

Usta Deri İşçisiyle Ticaret Yapın

Çok miktarda zümrüt biriktirdiyseniz, onları bir eyer karşılığında dost canlısı deri işçisi köylüsüyle eyer karşılığında takas edin. Köyde Derici bulamazsanız, işsiz bir köylüyü önüne kazan atarak köylüye dönüştürebilirsiniz. Usta statüsüne ulaşana kadar Deri İşçisi ile ticaret yapın ve daha sonra eyer satın alabileceksiniz. Bu kısımdaki tek sıkıntı oyunun konsol dostu olan “Bedrock” versiyonunda oynuyorsanız, size bu takası teklif etme durumunun sadece yüzde 50 olması oluyor.

Yağmacı Öldürün

Minecraft oyununda avlanmayı ve öldürmeyi seven bir oyuncuysanız, yağmacı öldürebilirsiniz. Bunlar, boğalara benzeyen ve baskınlarda yağmacılara eşlik eden binici düşman grubu. Bunları öldürdüğünüzde eyer düşürme şansları yüzde 100 yani kesinlikle bir tane elde edeceksiniz. Bu özellik en garantili yol olarak görünüyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir