2 dk. Serkan KÖSE 06.07.2021

PUBG Alternatifi En İyi 5 Oyun

Battle Royale oyun türünün öncülerinden olan PUBG bilindiği üzere PC platformunun en önemli oyunlarından birisi. Bu yazımızda PUBG oyunundan sıkılanlar için en iyi PUBG alternatifi oyunları listeledik. 

PUBG gibi Battle Royale türü oyunları son yıllarda oyuncuların büyük bir ilgisini çekerek oyun sektörünü domine etmeyi başardı. PUBG oyunu battle royale oyun türünün öncülerinden birisiydi ve başlangıçta sadece DayZ oyununun bir modu olarak yayımlanmıştı. 

PUBG’nin yapımcıları tarafından icat edilen bu yeni türün adı, aynı ismi taşıyan ikonik Japon filmlerinden ilham aldı. Battle Royale konsepti ise oldukça basittir; Çok sayıda oyuncu tek bir haritaya iner ve oyun alanı zamanla daralarak oyuncular hayatta kalmaya çalışır. 

PUBG Alternatifi En İyi 5 Oyun

5- Ring of Elysium 

Ring of Elysium, PUBG ile birlikte PC platformunda iyi bir kitle bulmayı başardı. PUBG oyunu ile pek çok ortak noktaya sahip olan oyun ne yazık ki ülkemizde ya da dünya genelinde PUBG oyunu kadar popüler olamadı. 

4- Apex Legends 

Titanfall evreninde geçen Apex Legends oyunu başlangıçta PUBG oyunundan çok daha popüler bir yapım olmuştu. Oyunun yapımcısı olan Respawn ne yazık ki bu hype’ı iyi değerlendiremedi ve oyun her geçen gün kan kaybetmeye devam etti. Her biri kendine özgü özel yeteneklere sahip birden fazla “Efsane” ya da seçilebilecek karakterlere sahip olan oyun PUBG ve diğer alternatiflerine göre daha hızlı bir oyun konseptine sahiptir. 

3- Hyper Scape

Ubisoft tarafından geliştirilen Hyper Scape oyunu, battle royale oyun türünün başarılı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Apex Legends oyunu gibi hızlı bir oyun yapısına sahip olan Hyper Scape, daha agresif bir yapıyı benimsiyor. Oyuncular bir çatışma esnasında rakiplerine üstünlük sağlamak adına özel yetenekler kullanabiliyor.

2- Call of Duty Warzone 

PUBG alternatifi oyunlar arasında ilk iki sıralamamız tartışmalı olabilir ancak bu türe sonradan adım atan Call of Duty serisinin Warzone oyunu, oyunda gerçekçilik arayan oyuncular için dikkat çekici olmayı başardı. Kısa sürede kitlesini genişleten Warzone oyunu oynaması ücretsiz olmasıyla ve rakiplerine göre daha gerçekçi grafikler içermesiyle birlikte oyuncuların beğenisini kazandı. 

1- Fortnite 

Gelelim PUBG alternatifi en iyi battle royale oyununa. Epic Games’in popülerliğini arttırmayı başaran Fortnite, kendine özgü karakter ve oyun yorumu ile birlikte en iyi PUBG alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda var olan inşa mekaniği oyunu çok daha eğlenceli hale getiriyor. Her gün yeni ortaklıklar kuran Epic Games bu ortaklıklarla birlikte oyunu daha popüler hale getiriyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al