2 dk. Burak KÖSE 19.07.2021

PUBG Mobile’da En İyi Saldırı Tüfeği Hangisi?

PUBG Mobile oyununda oyuncuların kullanabileceği pek çok tüfek ya da silah bulunuyor. Bu rehberimizde ise PUBG Mobile oyununda yer alan en iyi saldırı tüfeğini ele aldık. 

Saldırı tüfekleri her battle royale oyununda olduğu gibi PUBG Mobile oyununda da en çok kullanılan silahlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. PUBG Mobile oyuncuları hem AKM hem de SCAR-L saldırı tüfeklerini kullanıyor. Her iki silah arasında pek çok fark bulunuyor. Bu rehberimizde ise hangisinin en iyi saldırı tüfeği olduğunu ele aldık. 

AKM Ve SCAR – L Karşılaştırması

AKM 

Cephane: 7.62 mm; Hasar: 47; Ateş hızı: 0.100s; şarjör yükleme süresi: 2.90s

PUBG Mobile oyununda bulunan AKM, oyunda en çok kullanılan saldırı tüfeklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla 47’lik yüksek vuruş hasarı ile oyuncuların sevdiği silahların başında yer alan AKM, tatmin edici bir atış hızı 0.10 saniye ve ortalama başlangıç mermi hızı 715 m / s’dir. 7.62 mm’lik cephane tipini 30 mermi şarjörle kullanıyor. Kısa ve orta menzilli savaşlar için en iyi silah olan AKM, her ne kadar en iyi saldırı silahı olsa da bazı önemli sorunları bulunuyor. Bu sorunların başında ise yüksek geri tepme ve otomatik ateş modu ile geniş menzillerde düşman oyunculara istenilen hasarı verememesi olarak karşımıza çıkıyor. 

AKM, düşük mermi hızına ve yüksek geri tepme oranına sahip olduğu için özellikle uzak menzillerde oyuncular tarafında seçilmiyor. 

SCAR – L 

Cephane: 5.56 mm; Hasar: 41; Ateş hızı: 0.096s; Şarjör yükleme süresi: 2,20sn

SCAR – L ise PUBG Mobile oyununsa sevilen bir başka saldırı tüfeği olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların kolayca alışabilecekleri SCAR – L, AKM’ye göre daha az bir hasar olan 41 hasar değerine sahip. Kısa ve orta menzilli savaşlar için ideal bir silah olan SCAR – L çok düşük geri tepme oranına sahiptir. 

Nihai Sonuç

PUBG Mobile oyununda silahtan öte bir diğer husus ise oyuncuların bu silahlarda ustalaşması ve kendisini o silahı kullanırken geliştirmesidir. Sayılara baktığımızda AKM daha yüksek hasara sahipken SCAR – L ile biraz daha az hasara ve daha yüksek şarjör doldurma süresine sahiptir. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com