2 dk. Serkan KÖSE 31.07.2021

PUBG New State Hakkında Her Şey

Sevilen Battle Royale türü oyun olan PUBG’nin yeni mobil oyunu olacak olan PUBG New State hakkında her şey bu rehberde.

Son dönemlerde bilindiği üzere Battle Royale oyun türü oyuncular arasında bir hayli revaçta ve Battle Royale denilince akla gelen ilk oyun ise hiç şüphesiz PUBG. Sürekli olarak PUBG evrenini güncel tutmaya devam eden PUBG geliştiricileri, uzun bir süredir PUBG New State isimli bir oyun geliştiriyor. PUBG New State isimli oyunda oyuncuları farklı deneyimler bekliyor. Oyunun alfa testleri Haziran 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde yapıldı ve bu testler esnasında oyunculardan da olumlu geri dönüşler alındı.

PUBG’nin yeni Battle Royale oyunu olan PUBG New State oyunu 2052 yılında geçiyor ve oyuncular Troi isimli yeni 8 km x 8 km’lik bir yeni harita ile tanışıyor. Oyuncular bu haritada ayrıca tramvaylar ve elektrikli arabalar ile de gezebiliyor. Oyuncular ayrıca rakiplerini avlamak için insansız hava araçları, konumlandırılabilir kalkan gibi araçları da kullanabilecek. 

PUBG New State oyununda oyuncuların kitlerini kullanarak 13 farklı silahı geliştirmeleri için yeni bir silah özelleştirme seçeceği de olacak. Oyunda ayrıca Gaming Illumination teknolojisi ile birlikte güçlendirme yapılacakken, bu sayede oyunculara çok daha iyi grafikler sunulacak. 

PUBG New State oyunu için ön kayıt 25 Şubat 2021 tarihinde açıklandı ve Google Play Store’da hali hazırda kayıtlar sürüyor. Son bilgilere göre ise oyuna şimdiye kadar 20 milyonun üzerinde bir oyuncu ön kayıt yaptırdı. 

New State oyunu bilindiği üzere iOS platformuna da gelecek. Ön kayıtların Ağustos 2021 tarihinde başladığı oyunda Apple App Store üzerinde kayıtlar yapılabilecek. Ancak ön kayıt yapan oyuncuların sayısı oyunun geliştiricileri tarafından paylaşılmadı. 

Ön kayıt yapan oyuncular oyuna diğer oyunculardan da önde başlayacak. Yepyeni bir sınırlı araç görünümü alacak olan ön kayıt kullanıcılarının bu ödülleri kalıcı olacak. PUBG New State oyununun resmi çıkış tarihi Krafton tarafından henüz şimdilik açıklanmış değil. Oyun ile ilgili ortaya çıkan son raporlara göre oyun Eylül 2021 tarihinde çıkacak. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al