2 dk. Burak Kose 04.04.2021

Riot Games Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Sevilen oyun yapımcısı Riot Games’in pek çok oyunu bulunuyor. Peki Riot Games kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

League of Legends, VALORANT ve Legends of Runeterra gibi sevilen oyunlara imza atan Riot Games son yıllarda oyuncular tarafından çok daha fazla seviliyor. Yıllardır esporun temelini oluşturan oyunlardan olan League of Legends oyununun yapımcısı olan Riot Games artık VALORANT oyunu ile birlikte de bu sektördeki varlığını sağlamlaştırıyor. Sürekli olarak oyunlarını güncel tutan Riot Games bu anlamda oyunlarına getirdiği önemli yeniliklerle birlikte oyunlarının daha popüler olmasını sağlıyor.

Özellikle FPS türü oyunu olan VALORANT oyununun çıkışı ile birlikte başarılı bir ivme yakalayan Riot Games, izlediği doğru stratejilerle bu başarısını sürdürmeye devam ediyor. Hali hazırda pandemi döneminde olsak bile turnuvalarına devam eden Riot Games bu anlamda VALORANT, League of Legends, Teamfight Tacticts ve Legends of Runeterra turnuvalarını sürdürüyor. Riot Games bu anlamda espor sektöründe Valve ile birlikte başı çekmeyi sürdürüyor.

riot-games-kullanici-adi-nasil-degistirilir

Oyun tarihinin köklü şirketlerinden birisi olan Riot Games oyuncularının yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi de kullanıcı adları. Kullanıcılar başlangıçta sadece oyunu oynamak için seçtikleri kullanıcı isimlerini oyunları sevdikten sonra bırakmak istiyor. Bu yazımızda ise kullanıcı adınızı nasıl değiştirebileceğinizi aktaracağız.

Riot Games Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Pek çok Riot Games oyunu oynayan oyuncu gibi siz de Riot Games oyunlarında kullandığınız kullanıcı adınızı beğenmiyor olabilirsiniz. Bunun sebebi hesabınızı çok eski bir tarihte açmanız ya da aklınıza daha iyi bir isim gelmesi olabilir. Birkaç basit adımla birlikte Riot Games isminizi değiştirebilirsiniz.

  • Herhangi bir Riot Games oyununa girerken kullandığınız kullanıcı adınızı değiştirmek için öncelikle bu linke tıklayarak, hesabınıza giriş yapın.
  • Açılan pencereden aşağıda bulunan “Kullanıcı Adını Yine de Değiştir ( Zorunlu Değil )” kısmına tıklayın.
  • Oyuna girerken kullanmak istediğiniz kullanıcı adını girin ve aşağıda yer alan tamam seçeneğine tıklayın.
  • Tüm bu işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kullanıcı adınızı başarılı bir şekilde değiştirmiş olacaksınız.
  • Belirlediğiniz yeni kullanıcı adınızla Riot Games oyunlarına giriş yapabilir ve artık bu ismi oyunlarınızda kullanabilirsiniz.
Burak Kose

Esporlab yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.