2 dk. Esporlab 09.03.2021

Valorant Arkadaş Ekleme

Riot Games’e ait çevrimiçi oyunlardan olan valorant arkadaş ekleme özelliğiyle kullanıcılara keyifli bir oyun sunuyor. İnternet üzerinden oynanabilecek heyecan seviyesi en yüksek oyunlardan olan valorant, grafikleriyle kullanıcılarını başka bir Dünyaya götürüyor. Bu keyifli ortamı arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen oyuncular basit birkaç işlemi gerçekleştirerek gerçek insanlarla sanal ortamda rekabet içine girebilirler.

[affiliate_news id=”2874″]

Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların online oyun deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşabildikleri valorant da, oyuncu ekleme işlemi ana sayfa üzerinde yapılır.

Arkadaşlarını oyun içerisine dahil etmek isteyen kullanıcılar aşağıda belirtilen sıralamayı takip ederek sorun yaşamadan işlemlerini sonlandırabilirler;

  • Ekranın sağ alt kısmında bulunan “+” sekmesine tıklanması,
  • Açılan ekrana aranan oyuncunun kullanıcı adının girişi,
  • Oyuncunun Riot hesap ID’ sinin yazılması,
  • “+” sekmesine tıklanarak işlemin sonlandırılması

Bu işlemlere başlamadan önce eklenmek istenilen kişinin Riot hesap ID bilgilerinin öğrenilmesi sorun yaşanmaması için önemlidir.

Valorant Arkadaş Eklemede Kullanılan Riot ID Nedir?

Kullanıcılar tarafından arkadaşlarla birlikte oynanması daha çok tercih edilen valorant, tek başına oynandığı zaman aynı keyfi vermiyor. Bu nedenle birçok kullanıcının valorant’a nasıl arkadaş ekleyecekleri hakkında araştırma yaptıkları forumlarda açıkça görülür. Biraz karmaşık olan arkadaş ekleme işleminde kullanıcılar özellikle Riot ID konusundan büyük sorunlar yaşıyorlar. Çoğu kullanıcının arama sayfasına oyun sırasında görülen nickname olarak bildikleri Riot ID, aslında giriş için kullanılan kullanıcı adıdır.

Kullanıcıların RIOT veya Etiketleri Değişir Mi?

Oyuna ilk kayıt aşamasında oluşturulan Riot ID bilgilerinin en önemli özelliği sonraki aşamalarda kesinlikle değiştirilememesidir. Bu durum kullanıcıların arkadaş ekleme işlemlerinde sorun yaşamalarını önlerken isteyenler etiket alanında bazı güncellemeler yaparlar. Oyun hesaplarını açan kullanıcılar profil düzenle sekmesinden kendilerini daha iyi nitelendiren bir etiket oluşturarak eğlenmeye kaldıkları yerden devam edebilirler.

Volarant Ücretli Mi?

Riot Games firması tarafından ilk olarak 2019 yılında piyasaya sürülen valorant bir nişancı oyunudur. Çoklu oynanma özelliğiyle kısa sürede büyük ilgi gören valorant, ücretsiz oynanması nedeniyle milyonlarca oyuncu sayısına ulaşmıştır. Son sürümü 02 Haziran 2020’de tamamlanan bu oyunun görsel kalitesi oldukça yüksektir.

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al