2 dk. Serkan KÖSE 06.08.2021

VALORANT Fare Hassasiyeti Ayarları

Riot Games’in sevilen FPS türü oyunu VALORANT oyunu bilindiği üzere oyun severlerin en çok sevdiği oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda oyuncuları galibiyete götürecek pek çok yol bulunuyor. Bu yollardan birisi de elbette ki rakipleri alt etmek. Bu rehberimizde VALORANT fare hassasiyetini ele alacağız. İşte VALORANT fare hassasiyet ayarları.

VALORANT oyununda oyuncuların amaçlarını yerine getirmesinin en önemli yollarından birisi de rakiplerini avlamaktır. Bu rehberimizde en iyi VALORANT fare hassasiyetlerini aktardık.

FARE HIZLANDIRMA

VALORANT oyununa eğer ki yeni başladıysanız oyuna alışmanız biraz zaman alabilir. Bu alışma sürecini kolay bir şekilde atlatmak için öncelikle farenizin hassasiyetini iyi ayarlamanız gerekmektedir. Bu yazımızda ele alacağımız ilk konu ise “hedef geliştirme” için fare hızlandırma seçeneğinin kapatılması olacaktır. Fare hızlandırma seçeneğinin sorun olmasının en büyük nedeni ise, sistemlerin imleci hareket ettirirken otomatik olarak oyuncuların hassasiyetini de arttırmaya çalışması olarak karşımıza çıkıyor. Bu hassasiyet ayarlamalası oyuncuların gerçek hassasiyet değerlerini engelleyeceği için seçeneğin kapatılmasıyla birlikte oyuncular kendi hassasiyet değerleri ile oyunu oynayabilir hale gelecektir.

Fare Hızlandırma Kapatma

Adım 1: Windows arama çubuğunu kullanarak “fare ayarlarını” arayın.

Adım 2: ‘Fare ayarlarınızı değiştirin’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: ‘Ek fare seçenekleri’ni seçin.

Adım 4: ‘İşaretçi Seçenekleri’ sekmesine gidin ve ‘İşaretçi Hassasiyetini Geliştir’ seçeneğini devre dışı bırakın.

Adım 5: ‘Uygula’ya basın ve değişiklikleri kaydetmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

VALORANT Fare Hassasiyet Ayarı

Her oyunda olduğu gibi VALORANT oyununda da fare hassasiyet ayarı oyuncuların kendisine göre şekillenmektedir. Fare hassasiyeti bu anlamda oyuncudan oyuncuya farklılık gösterebilir ve genellikle bu değer 400 – 3.200 DPI arasındadır. Eğer ki DPI’ınız ne kadar düşükse fare imleciniz o kadar yavaş hareket eder. VALORANT ve Counter Strike gibi oyunlar için profesyonel oyuncular bu değer 400 ya da 800 ve bazı durumlarda ise 1.600 gibi değerlerde kullanabiliyor. Genel VALORANT oyuncularına baktığımızda ise bu değerin 800 olduğunu görüyoruz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

“VALORANT Fare Hassasiyeti Ayarları” için bir cevap

  1. Fatih dedi ki:

    Windows sensivity valorantta oyunu etkiliyor mu?Bir deayarlarda işaretçi hassasiyetini geliştir değil de arttır var.Kapattığım zaman da bir fark göremiyorum ne gibi bi etkisi var?Gaming mouse kullanınca oyun içinde etki eden tek şey dpi ve oyun içi sens değil mi?Bilgilendirirseniz şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir