3 dk. Esporlab 19.12.2020

Valorant Karakterleri

Riot Games oyun firması tarafından oyun severlerin kullanımına sunulan Valorant oyunu genel olarak nişancılık yeteneklerinin en iyi şekilde sergileneceği oyun olarak kendisin ön plana çıkarmaktadır. Bu güzel kalitede oyunda birbirinden harika Valorant karakterleri yer almaktadır. Oyun içerisinde bu karakterlerinin her birinin ayrı ayrı kendisine özgü özellikleri bulunmaktadır.

Bu karakterler arasında Brimstone, Jett, Phoenix, Sage, Sova ve Breach karakterleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yine bu harika oyunda Cypher, Omen, Raze, Reyna, Viper karakterlerine de yer verilmektedir.

Valorant Karakterleri Özellikleri

Brimstone

Valorant oyununda genel olarak Brimstone karakteri oyuna yeni başlayan kullanıcılara sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü bu karakterin çok iyi nitelikte özellikleri bulunmaktadır.

  • Kuvvet işareti yeteneği,
  • Yakıcı alev yeteneği,
  • Dumanlı hava alanı oluşturma yeteneği,
  • Uydu saldırıları oluşturma yeteneği,

Valorant oyunundaki önemli Brimstone karakteri genel olarak yapısında bu türden önemli özellikleri barındırmaktadır.

[affiliate_news id=”2989″]

Jett

Jett karakteri genel olarak dış görünüş açısında bir Ninja’ya benziyor. Duman bulutuyla ortadan kolaylıkla kaybolabiliyor. Çok hızlı şekilde hareket ederek yüksek alanlara çıkabiliyor. Keskin fırtına yeteneğiyle rakiplerine ciddi zararlar verebiliyor.

Phoenix

Phoenix karakterinin oyunda alevleri etkin bir şekilde kullanabilme gücü bulunuyor. Rakipleri için alevden toplar ve ateşten duvar bölümleri oluşturabiliyor. Işık huzmelerine yön vererek ışık patlamaları gerçekleştirebiliyor.

Sage

Gözcülük özelliği gelişmiş olan Sage karakteri hem rakiplerin hareketlerini kısıtlayabilmekte ve hem de bu aşamada diğer takım arkadaşlarına destek olabilmektedir. Bir Çinli olan bu karakter savunma ve saldırı tekniklerini olabilecek en iyi şekilde profesyonelce kullanabiliyor.

Sova

Sova, Rusya toprağından gelen ve beyaz görünümlü saçları olan çok güçlü bir yay kullanıcısı önemli bir karakterdir. Sahip olduğu yayıyla tüm düşmanlarını hedef alacak şekilde atışları çok başarılı bir şekilde yapabiliyor. Şok oku, keşif oku ve avcının hiddeti özellikleriyle Sova düşmanları üzerinde çok ciddi tesirler yaratabiliyor.

Breach

Valorant oyununda yer alan ve oyunun en sert karakterlerinden biri olan Breach, oldukça dikkat çekici çok güçlü robotik özellikte birtakım uzuvlara sahip bulunuyor. Duvar arkası saldırılarını çok etkin ve güçlü bir şekilde yapabilen Breach, artçı sarsıntı yeteneğiyle duvarların içerisine girip çıkarak oldukça güçlü patlamalar yaratabiliyor. Fay hattı ve zelzele yetenekleriyle rakiplerine birçok bakımdan ciddi hasarlar verebiliyor.

Cypher

Cypher, Valorant oyununda gözcü sınıfı içerisinde yer alan karakterlerden biridir. Rakiplerinin konumlarını her aşamada oldukça etkin bir şekilde belirleyebiliyor. Bubi tuzağı ve siber kafes tuzakları kurabiliyor. Gizli kamera yeteneğiyle bulunduğu alanda birçok şeyi her bakımdan en iyi şekilde gözetleyebiliyor.

Omen

Kontrol yetileri oldukça güçlü bir karakter olan Omen daima gölgeler içerisinde gizlenen esrarengiz bir yapıya sahip bulunuyor. Gizli adımlar ve karanlık örtü yetenekleriyle rakiplerinden çok iyi bir şekilde saklanabiliyor.

Raze

Oldukça önemli Valorant karakterlerinden biri olan Raze genel olarak çoğunlukla patlayıcı özellikleri bulunan silahlarla ilgilenmekten hoşlanıyor. Oldukça iyi bir zekaya ve yeteneğe sahip olan Raze, düşmanlarına olabilecek en kötü hasarları verebiliyor. Patlayıcı olan çantasını gerekli yerlerde fırlatarak en etkin şekilde kullanabiliyor. Renk tesirli özellikle bombalarıyla düşmanları için çok önemli hasar alanları meydana getirebiliyor.

Reyna

Her zaman sıkı bir düelloda yer almaktan hoşlanan Reyna karakteri, krem göz yeteneğiyle rakiplerinin görüş açılarını kısıtlayabiliyor. İmparatoriçe özelliğiyle bu karakter tam anlamıyla bir ölüm makinesi haline gelebiliyor.

Viper

Bir Amerikalı karakter olan Viper genel olarak zehir yeteneğine sahip bir şekilde düşmanlarını bu doğrultuda etkisiz hale getirebiliyor. Zehir bulutu ve zehir perdesi oluşturma gibi önemli yeteneklere sahip bulunuyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al