2 dk. Serkan KÖSE 11.07.2021

VALORANT Ping Sorunu Çözümü

Riot Games’in sevilen FPS türü oyunu olan VALORANT oyununda oyuncuların en çok karşılaştıkları sorunlardan birisi de ping ya da yüksek ping sorunudur. Bu rehberimizde oyuncuların bu sorunları çözmesi için izlemesi gereken adımları sıraladık. 

Özellikle FPS türü oyunlarda gecikme ve FPS düşüşleri oyunların galibiyetini engelleyen en önemli sorunlardan birisidir. Eğer ki VALORANT oyununda yüksek ping sorunu yaşıyorsanız bu sorunun çözümü oldukça basit. Oyunda yaşadığınız ping sorunun çözmek için ya da en azından çekilebilir seviyeye indirgemek için bu rehberimize göz atabilirsiniz. 

Yüksek gecikmeler dediğimiz ping sorunları herhangi bir FPS türü oyuncusunun çok oyunculu oyunlarda karşılaşabileceği en büyük sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sadece yoğun çatışmaların yaşandığı esnada oyuncuların galibiyeti için ping sorunları epey çekilmez oluyor. 

Şu anda FPS türünün en çok ilgi gören oyunlarından birisi olan VALORANT oyununda da oyuncuların bu sorunları yaşadığı biliniyor. Eğer ki oyuncular VALORANT oyununda bu sorunları yaşıyorsa bu yazı oyuncuların ping sorunlarını gidermesine yardımcı olacaktır. 

VALORANT Ping Sorunu Nedeni Ve Çözümleri

VALORANT oyununda oyuncuların yaşadığı ping sorunları pek çok şeyden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle oyuncuların bu sorunun kaynağını bulması gerekiyor.

Öncelikle oyuncuların oyunda yaşadıkları ping sorununun internet servis sağlayıcıları kaynaklı olmadığını tespit etmesi gerekiyor. Eğer ki internet servis sağlayıcısı kaynaklı bir ping sorunu varsa bu sorun oyuncuların normal internet kullanımlarında da karşılarına çıkacaktır. Oyuncular bu durumu hız testi yaparak da tespit edebilir. 

Eğer ki bu durum son zamanlarda başınıza geliyorsa çözüm olarak modemi yeniden başlatabilirsiniz. Oyuncular ayrıca arka planda çalışan uygulamaları da kapatarak ping sorunlarını çözebilir zira VALORANT ya da diğer online oyunlarda arka planda çalışan uygulamalar oyuncuların internet hızını etkileyeceği için bu uygulamaların kapatılması gerekiyor. Oyuncular başlangıç uygulamalarını görev yöneticisi üzerinden kapatarak bu sorunların önüne geçebilir. 

VALORANT Ping Düşürme 

  • Yüksek İnternet Hız Planı Alın.
  • Wifi Yönlendirici Ayarlarınızı Düzeltin.
  • Wifi’nizdeki Aktif İstemci sayısını sınırlayın.
  • Valorant’ı Görev Yöneticisi’nde Yüksek Öncelik olarak ayarlayın.
  • Tüm Arka Plan İşlemlerini ve Görevlerini Sonlandırın.
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir