2 dk. Esporlab 05.03.2021

Days Gone Sistem Gereksinimleri

Sony firması tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılında playstation için piyasaya sürülen Days Gone oyununun bilgisayarlarda da kullanılmasını sağlayacak sürümü hazırlık aşamasındadır. Playstation için yayınlandığı dönemde oyuncular tarafından çok sevilen oyunun bilgisayarlara gelecek olması pek çok insanların oyunu merakla beklemesine neden oldu. Buna ek olarak piyasaya sürülecek oyunun sistem gereksinimlerinin neler olacağı araştırılmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre days gone sistem gereksinimleri şu özellikleri barındıracak.

[affiliate_news id=”3466″]

Days Gone Sistem Gereksinimleri 2021

Zombiye dönüşen bir dünya içerisinde normal olarak kalan insanların mücadelesinin anlatıldığı oyunun bilgisayarlarda oynanabilmesi için hangi sistem gereksinimlerine sahip olunacağı merak edilir. Bu oyunu edinmek isteyen kişilerin minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

 • İşletim sistemi Windows 10 (64 bit)
 • Ram bellek 8 GB
 • Depolama alanı 70 GB
 • İşlemci Intel Core i5-2500 K veya Amd Fx 6300
 • Ekran kartı Nvidia Geforce 780 Gtx veya Amd Radeon 290 R9
 • DirectX sürüm 11

Oyunun bu özellikler dışındaki bilgisayarlarda oynanması mümkün olmaz. Bu nedenle gereksinimler dikkate alındıktan sonra oyunun edinilmesi gerekir.

Days Gone Önerilen Gereksinimler

Minimum sistem gereksinimleri Days Gone oyunun bilgisayarda çalışmasını sağlayacak özelliklerdir. Ancak oyundan tam performans ve özelliklerle yararlanmak isteyenlerin daha üstün özelliklere sahip bilgisayarlarının olması gerekir. Tüm performanslarıyla oyunu oynamak için önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir;

 • Ram bellek 16 GB
 • Depolama alanı 70 GB
 • İşletim sistemi Windows 10
 • Directx sürüm 11
 • Ekran kartı Nvidia GeForce 1060 Gtv veya Amd Radeon 580 Rx
 • İşlemci Intel Core i7-4770 K veya Ryzen 5 5100

Bu ekran kartı, işletim sistemi veya işlemci edinildiğinde oyun sorunsuz çalışır ve zombiler dünyasında amansız bir mücadele verilir.

Days Gone Nedir?

Days Gone oyunu ilk olarak 26 Nisan 2019 yılında ortaya çıkan bir oyundur. Oyunun geliştiricisi SIE Bend Studio’dur. Oyunun yayınını yapan ise Sony firmasıdır. Bu oyun zombilerin bulunduğu bir dünyada hayatta kalma mücadelesinin verildiği aksiyon dolu bir oyundur. Oyunda zombilerle motosiklet aracılığıyla mücadele edilir. 2019 yılında ortaya çıkmasıyla grafikleriyle dikkat çekmiş ve pek çok playstation oyuncusu tarafından tercih edilmiştir. PC’de de oynanabilmesi için yeni özellikler eklenen oyunun yine grafik tasarımlarıyla dikkat çekeceği beklenmektedir.

Days Gone Fiyatı Ne Kadar Olacak? 

Days Gone isimli oyunun PC üzerinde de oynanabilecek sürümünün yayınlanacağı haberleri ardından oyuna sahip olmak isteyenler tarafından fiyatının ne kadar olacağı araştırılmaya başlamıştır. Ancak PC’de oynanabilecek sürüm için Sony tarafından bir açıklama yapılmamıştır.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al