2 dk. Esporlab 01.03.2021

Diablo 2 Sistem Gereksinimleri

Diablo 2 Blizzard North tarafında ilk olarak 2000 yılında piyasaya sürülen oyundur. Yayınlandığı dönemde kısa süre içerisinde çok sayıda oyuncunun vazgeçemediği oyun olmuştur. Bunun üzerine geliştirici firma oyunun yeni nesil oyun sistemleriyle oynanabilmesi adına oyunun geliştirilmesine karar verdi. Oyuncuları çok sevindiren bu gelişmenin ardından firma düzenlediği BlizzCon etkinliğinde oyunun tam isminin Diablo 2: Resurrected olarak açıkladı. Bu gelişmenin ardından ise firma Diablo 2 sistem gereksinimleri bilgilerini paylaştı. Oyunu bilgisayarlarında oynamak isteyenlerin sahip olmaları minimum ve önerilen sistem gereksinimleri;

Diablo 2 Minimum PC Sistem Gereksinimleri

Sevilen oyunun yeni düzenlenmiş versiyonunun isminin açıklanmasının ardından firma yetkilileri tarafından yapılan açıklama minimum gereksinim bilgileri açıklandı. Açıklamaya göre Diablo 2 için minimum PC sistem gereksinimleri;

*Windows 10 işletim sistemi

*30 Gb depolama alanı

*AMD FX 4350 veya Intel Core i3-3250 işlemci

*8 Gb Ram

*Nvidia GTX 660 veya AMD Radeon HD 7850 ekran kartı

*1280×720 p çözünürlük

Bu özellikler bilgisayarda bulunması gereken minimum özelliklerdir ve bu sisteme sahip bilgisayarlar da tam performanslı çalışma mümkün olmayabilir.

Diablo 2 Önerilen PC Sistem Gereksinimleri

Blizzard North’un açıklamasıyla oyunun önerilen sistem gereksinimleri de ortaya çıktı. Buna göre aksiyon türündeki oyunu tam performansıyla oynamak isteyenlerin bilgisayarlarının sahip olması gereken işlemci, ekran kartı ve işletim sistemi bilgileri şunlardır;

*Windows 10 işletim sistemi

*16 Gb Ram

*30 Gb depolama alanı

*Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon RX 550 ekran kartı

*1920×1080 p çözünürlük

*AMD Ryzen 5 2600 veya Intel Core i5-9600 k işlemci

Bu sistem özelliklerine sahip olan bilgisayarlarla oynanması önerilen oyunun mod desteğiyle birlikte piyasa olacağı açıklaması da yapıldı.

Diablo 2 Oyunun Fiyatı

2021 yılının sonuna doğru piyasada olması planlanan oyun için tahmini fiyatta açıklandı. Buna göre yeni nesil sistemlerde oynanabilecek oyunun fiyatı 39,99 dolar olacak.

Diablo 2’nin Oynanabileceği Platformlar

Yenilenmiş haliyle 2021 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Diablo 2 isimli oyunun hangi platformlarda olacağı oyunu bekleyen kişiler tarafından merak ediliyor. Yapılan açıklamalara göre oyun yeni versiyonuyla PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series 5, PC ve Switch üzerinden oynanabilecek. Bu platformlarda oyunun oynanması 4K çözünürlük ve 60 FPS (saniyelik görüntü sayısı) desteğiyle mümkün olacak. Ayrıca oyun PC için kısa süre içerisinde alfa testine tabi tutulacak.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al