2 dk. Esporlab 18.01.2021

Erzurum Sistem Gereksinimleri

Türkiye’nin en soğuk illerinden olan Erzurum, zorlu doğa koşullarıyla ve çetin kışlarıyla bilinmektedir. Bu durumu bir hayatta kalmaya oyununa çeviren Proximity Games şirketi, Erzurum oyununu Steam üzerinden satışa sundu. Bu durumun Erzurum sistem gereksinimleri konusunda oyuncuların merakla beklemesine yol açtığını da söyleyebiliriz.

Proximity Games tarafından geliştirilen oyunda Erzurum’da hayatta kalmaya çalışacak ve oyunun baş karakteri olan Taylan’ın hikayesine tanıklık edeceksiniz.

[affiliate_news id=”3183″]

Erzurum Oyununun Konusu Nedir?

Oyunun baş karakteri olan Taylan, Erzurum’un ıssız ve soğuk yerlerinde dolaşırken daha önce bir göktaşının düştüğü bir bölgeye giriş yapar. Bu aşamadan sonra dondurucu soğuk, açlık ve vahşi doğada hayatta kalmaya çalışan Taylan’ın talihsiz ve zorlu mücadelesi başlar.

Oyuncular Erzurum oyununda farklı modları oynayabilecek ve farklı hikayeleri takip edebilecek. Birbirinden zorlu görevler ve hayatta kalma mücadelesi içine giren oyuncuları Erzurum’da zorlu bir o kadarda heyecanlı bir serüven bekliyor. Özellikle Erzurum oyununun Türkler tarafından yapılması da bizler için ayrı bir sevinç konusu.

Erzurum Oyunu Ne Zaman Çıkıyor?

Proximity Games şirketinin duyurularına göre Erzurum oyunu 17 Ocak 2021 tarihi itibariyle Steam üzerinden satışa sunulacak. Oyunun ne kadar olacağı ise hala bilinmiyor.

Erzurum Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Proximity Games şirketi tarafından belirlenen Erzurum sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3 Ghz veya AMD FX 6300 3.5 Ghz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 290
 • DirectX Sürümü: Sürüm 11
 • Depolama: 12 GB Kullanabilir alan

Yukarıda belirtilen sistem özelliklerini taşıyan bilgisayarlarda 70 ile 80 arasında FPS almak mümkündür. Söz konusu değerler oyunu orta grafik ayarlarında oynatabilir.

Erzurum Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Hayatta kalma oyunlarında grafikler oldukça göz alıcıdır. Erzurum oyununda da kullanılan grafiklerin ve detayların son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum ise oyunun tadını çıkarabilmek için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamayı gerekli kılmaktadır.

Erzurum sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows
 • İşlemci: Intel i7-4770 3.5 Ghz veya Ryzen 5 1500X 35 Ghz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 12 GB Kullanılabilir Alan

Belirtilen sistem özelliklerini karşılayan bilgisayarlarda maksimum grafik ayarları ile 100 ile 120 arasında FPS almak mümkündür. FPS, saniye başına düşen kare sayısı olduğundan oyunun akıcılığı için önemlidir. Belirttiğimiz FPS değerlerinde ise son derece akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al