3 dk. Esporlab 24.11.2020

GhostRecon: Breakpoint Sistem Gereksinimleri

Taktiksel aksiyona dayalı bir seri olarak karşımıza çıkan GhostRecon: Breakpoint Sistem Gereksinimleri, yeni nesilde Wildlands adıyla teknolojik temalı yapısını daha az ön plana çıkartarak co-op tabanlı bir taktiksel oynanış sunuyordu. Genelde birbirini tekrar eden görev düzeni ve düzgün olmayan hikâye anlatımı nedeniyle eleştirilen Wildlands’in ardından duyurulan Breakpoint’in ise kronik hatalardan kurtarılmış olacağı tahmin edilmekteydi. Fakat oyuncuların geri dönüşlerini önemsemeyen Ubisoft, maalesef gene kendi bildiğini yaptı ve DLC olması gereken bir içeriğe GhostReconön ismini ekleyerek oyunu piyasaya çıkardı.

GhostRecon: Breakpoint’e, Wildlands’te yaşananlarda 25 yıl sonra “Ghost” takımının bir üyesi olarak başlıyoruz. Doğal güzelliklerle dolu bir adaya çıkartma yaptığımız sırada uğradığımız saldırı sonucunda kendimizi intikam özlemi içerisinde buluyoruz. Açılış sahnelerinde başarılı bir hikâye sergileyen yapımcılar, maalesef oyunun ilerleyen anlarında oyuncuların heyecanını söndürmeye başarıyor. Çoğu Ubisoft oyununda olduğu gibi görkemli bir açılışın ardından GhostRecon: Breakpoint’in hikâyesi düz bir çizgi üzerinde gelişiyor. Kendi karakterimizi oluşturabildiğimiz oyunun karakter oluşturma ekranı, yeteri kadar detaylı olmuş.

Oynanış bakımındandetaylı bir yenilik sunan Breakpoint, sınıf çeşitliliğini de güzel biçimde harmanlamış. Assault, Sharpshooter, Panther ve FieldMedic olarak adlandırılan sınıflarda, belirlediğiniz bir sınıfta savaş alanında gerçekten dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Drone ile keşif yapmak, savaş alanında sıhhi müdahalelerde bulunmak, ağır ateş altındayken takımınızı savunmak ve sessiz bir halde hedefe ulaşmak gibi yetenekler, sınıflar arasında dağıtılmış. Oyunun dikkat çekici başka bir özelliği ise Bivouac adı verilen kamplarda ortaya çıkıyor. Ekipman değişimi, malzeme ikmali, karakterinizi besleyerek sağlıklı tutmak ve yeteneklerini geliştirmek isterseniz, bu kamplara sık sık uğramanız gerekmekte.

GhostRecon: Breakpoint Sistem Gereksinimleri

GhostRecon: Breakpoint Sistem Gereksinimleri

Oyun Hatalarla Dolu

Teknik kısma baktığımızda grafiksel hatalarla ve bug’larla dolu olan GhostRecon: Breakpoint, oyuncuları fazlasıyla sinir edip üzüyor. Örneğin, görev gereği bir mağara girerken kendinizi mağaranın girişinde bulunan şelalenin ortasında bulabilir, ya da yaralı arkadaşınızı kaldırırken arkadaşınızın ani bir şekilde sağa sola zıpladığını görebilirsiniz. Bunlar, oyuncuların karşılaştığı onlarca bug’lardan sadece iki tanesi olarak görülmekte.

GhostRecon: Breakpoint Sistem Gereksinimleri

Minimum – Düşük Ayar | 1080p

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core I5 ​​4460

RAM: 8 GB

GPU: AMD Radeon R9 280X / Nvidia Geforce GTX 960 (4 GB)

 

Önerilen – Yüksek Ayarlar| 1080p

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 / Intel Core I7 6700K

RAM: 8 GB

GPU: AMD Radeon RX 480 / Nvidia Geforce GTX 1060 (6 GB)

Ultra – Ultra Ayarı | 1080p

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: AMD Ryzen 7 1700X / Intel Core I7 6700K

RAM: 16 GB

GPU: AMD Radeon RX 5700 XT / Nvidia Geforce GTX 1080

Ultra 2K – Ultra Ayarları | 2K

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: AMD Ryzen 7 1700X / Intel Core I7 6700K

RAM: 16 GB

GPU: AMD Radeon RX 5700 XT / Nvidia Geforce GTX 1080

Elite – Ultra Ayarlar | 4K

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X / Intel Core I7 7700K

RAM: 16 GB

GPU: AMD Radeon VII / Nvidia Geforce RTX 2080

GhostRecon: Breakpoint’in özgünlükten uzak olduğunu ve seriyi yeni bir boyuta taşımak bakımından başarısız olduğunu belirtmek gerek. İlk oyunda güzel çalışan oyun dinamiklerini bölüm tasarımları ve görev yapısıyla yok eden Ubisoft, beklentileri bu oyunda karşılayamamış.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al