3 dk. Esporlab 10.01.2021

Gta 6 Sistem Gereksinimleri

Oyun dünyasında her açıdan önemli bir yeri olan GTA oyunu sürekli olarak yeni güncelleme ve yeniliklerle geliştirilmeye devam etmektedir. Oyun severlerin büyük bir heyecanla beklediği GTA 6, gelişmiş bir versiyonla içerisinde diğerlerine göre çok daha iyi özellikler barındırmaktadır. GTA 6 oyununu oynayabilmek için mutlaka oyun severlerin bu oyunun sistem gereksinimlerine uygun şekilde bir cihaza sahip bulunmaları gerekir. Muhtemel GTA 6 sistem gereksinimleri arasında sistem yazılımı olarak Windows 10, işlemci olaraksa AMD Ryzen R7 1700X veya İntel Core i7-8700K 3,7 GHz donanımlarına ihtiyaç vardır.

Bunların aynı sıra yine GTA 6 oyununu tam bir performansla çalıştırmak için 8-GB RAM, sistem belleği içinse 16-GB RAM gereklidir. NVIDIA GeForce GTX 1080Ti veya AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8-GB ekran kartları da maksimum bir verimlilik için olmalıdır. GTA 6 oyunu depolama tarafında 100-GB’lık bir alan istemektedir. Uyumluluk konusunda grafik kartı için ise DirectX 12 sistemine ihtiyaç vardır. Bu sistemler karşılandığı takdirde GTA 6 oyununu etkin bir verim performansıyla oynamak olanaklı bir hale gelmektedir.

GTA 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

Diğer birçok oyunda olduğu gibi GTA 6 oyununu da minimum sistem gereksinimleriyle oynama şanslarına oyun severler her bakımdan sahiptirler. Bunun için de yine minimum ölçekte gereksinimlerin karşılanmasına ihtiyaç vardır.

  • Windows 10 64 olan işletim sistemi,
  • AMD FX 8350 veya Intel Core i5 4460 3,2 GHz işlemci,
  • 4GB NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 390 ekran kartı,
  • Sistem belleği tarafında 8-GB RAM,
  • 4-GB VRAM ve yaklaşık 100 GB’lık depolama bölümü,
  • DirectX 12 sistemli bir grafik kartı,

Grand Theft Auto 6 oyunu minimum olarak muhtemel bu sistem gereksinimleri çerçevesinde oynamaya uygun bir hale getirilebilir.

GTA 6 Oyunundaki Şehirler

GTA oyunlarında daima oyun severlerin en çok dikkatini çeken unsurlardan biri, oyunun genel olarak geçtiği şehirlerdir. Çünkü bu şehir ve bölgeler tüm görevlerin yerine getirildiği ve maceranın yaşandığı yerler olmaktadır. Oyun severler gerçeğine çok benzeyen bu şehirler içerisinde karaktere yön vererek oyunda ilerlemeye çalışmaktadırlar.

GTA oyununda da şehirler açısından birçok dikkat çekici birçok unsur bulunuyor. Çünkü bu yeni versiyon oyunda da eski bölümlerde olduğu gibi Vice City, Los Santos ve Liberty City şehirlerinin yer alacağı öngörülüyor.

GTA 6 Oyunu Grafikleri

GTA oyunlarının yeni tasarlanan serisi olan GTA 6 oyunun da diğerlerine göre çok daha iyi birtakım grafik özelliklerinin olması bekleniyor. Karakterin hareketleri, çevredeki yapıların genel görünümleri ve özellikle de araçların birebir benzerlerini yansıtması açısından yenilikçi sistemlerle çalışmalar gerçekleştiriliyor.

GTA 6 Oyunu Fiyatı

Her zaman GTA oyunları konusunda oyun severlere en iyi tasarımları sunmaya çalışan Rockstar Games firması, kendi platformları bünyesinde oyunların fiyatlarıyla ilgili bazı paylaşımlar yapabiliyor. Tahmin edilene göre piyasaya yeni çıkacak olan GTA 6 oyunun fiyatının 60 Euro civarlarında olması bekleniyor.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir