3 dk. Esporlab 07.11.2020

Rollercoaster Tycoon 3 Sistem Gereksinimleri

Rollercoaster Tycoon 3 sistem gereksinimleri, oyunun her bakımdan en iyi performansla oynanabilmesine iyi şekilde bir imkân tanımaktadır. Bu oyun ilk olarak 26 Ekim 2004 yılında ilk serisiyle oyun dünyasında piyasaya sürülmüştür. O günden beri oyun severlerin oldukça iyi bir biçimde ilgisini çekmiştir.

Günümüze kadar bilgisayar sistemlerinde ve oyun teknolojilerinde çok önemli nitelikte değişimler olmuştur. Donanımsal açıdan yeni özelliklerin kazandırıldığı oyunların oynanabilmesi için farklı türden sistem gereksinimlerine ihtiyaç olmaktadır. Rollercoaster Tycoon 3 için de bu geçerlidir. Rollercoaster Tycoon 3 sistem gereksinimleri mutlaka oyunu güzel bir verimlilikle oynayabilmek için doğru şekilde karşılanmalıdır.

Rollercoaster Tycoon 3 sistem gereksinimleri arasında işletim sistemi olarak Windows 7 ve üzeri, işlemci olarak ise Intel i3 işlemci sistemi seçeneği yer almaktadır. Bunların yanı sıra oyunu gerekli şekilde önerilen sistemlerle çalıştırabilmek için 4 GB ram ölçeğinde bir belleğe de ihtiyaç vardır.

Yaklaşık 2 GB civarında bir kullanılabilir alan, oyunun kurulumunun yapılabilmesi için gerekli olan boş disk alanıdır. Ekran kartı yönünden Nvidia GTX560 özellikte bir kart, oyun performansı için beklentileri çok iyi bir biçimde karşılayabilmektedir. DirectX için ise sürüm 9 veya bunun da üzerinde bir sistemin olması gerekmektedir.

Minimum Rollercoaster Tycoon 3 Sistem Gereksinimleri

Birçok oyun severin beğendiği ve ilgi duyduğu oyunlardan biri olan Rollercoaster Tycoon 3 oyununu minimum kapasitedeki gereksinimler ile de oynayabilmek mümkün olabilmektedir.

  • Windows 7 veya üzerinde olacak türden tasarıma sahip işletim sistemleri,
  • AMD çift çekirdekli özellikte veya İntel işlemcileri,
  • Bellek için minimum 2 GB ram gereksinimi,
  • Kurulum ve depolama yönünden 2 GB’lık bir alan,
  • Intel HD 4000 veya 256 MB ölçeğinde ekran kartları,
  • DirectX için sürüm 9 ya da bunun üzerinde bir sistemi gereksinimi,

Bu gereksinimler bu güzel oyunun oynanması için minimum özellikte olması gereken sistem gereksinimleridir. Oyun severler bu sistemlerle de oyunu memnun edici bir kalitede oynayabilirler.

Rollercoaster Tycoon

Rollercoaster Tycoon

Yeni Sürüm Rollercoaster Tycoon 3

Geliştiricisi Frontier Developments şirketi olan Rollercoaster Tycoon 3 oyunu strateji ve simülasyon oyunları arasında en çok ilgi çekenlerden biridir. Bu oyunda oyun severler çeşitli araçlardan faydalanarak yeni lunapark ve bunun gibi çeşitli yapıları inşa edebilmekteler. Hayal gücünün en iyi şekilde kullanılabildiği bu oyun birtakım yerine getirilmesi gereken harika görevlerle oyun severlere güzel bir heyecan yaşatıyor.

Rollercoaster Tycoon 3 Yeni Özellikleri

Oyun severlerin oldukça beğendiği Rollercoaster Tycoon 3 oyunun da oldukça dikkat çekici birtakım harika özellikler yer alıyor. Bunlar arasında en önemli olanı görüntü kalitesiyle ilgilidir. Bu oyun son sürümünde 1080p görüntü kalitesine sahip olacak bir biçimde tasarlanmış bir durumdadır. Ayrıca geniş bir ekran ile yeni PC sistemleri üzerinde rahatlıkla oynanabilecek bir özelliktedir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al