3 dk. Esporlab 25.11.2020

Star Wars Jedi Fallen Order Sistem Gereksinimleri

Star Wars Jedi Fallen Order Sistem Gereksinimleri;Bilim kurgu dünyasının en çok bilinenlerinden bir tanesi olan Star Wars, 80’lerden bu yana bize sunulan filmler ilehala gündemde yerini koruyor. Battlefront 2’nin sıkıntıları yüzünden hayranlarından tepki toplayan EA Games, bu kez prestijini düzeltmek amacıyla daha farklı ve dikkat çekici bir projeyle karşımıza çıktı. Geçtiğimiz dönemlerde duyurulan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın, Respawn ekibi tarafından yapıldığını öğrendiğimizde, hepimiz heyecanlandık. Hali hazırda Titanfall serisi ve Apex Legends gibi oyunlarla kendini ispatlayan geliştiricilerin Star Wars oyunu geliştiriyor olması beklentileri oldukça yükseltti.

Hikâye bakımından üçüncü ve dördüncü Star Wars filmleri zamanında geçen Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal isimli genç bir Jedi’ın başından geçenleri bize anlatıyor. Order 66 olayını yaşamış olan ve bu devrimden kaçmayı başaran Cal, hayatını hurdalıkta parça ayırarak sürdürmektedir. Order 66’dan önce tecrübeli mühendisler olan ancak olaydan sonra hurdacı olan arkadaşlarıyla hayata tutunan Cal Kestis, hikâye için gerekli bir durumda Force kullandığı için İmparatorluk güçlerinin hedefi haline gelmektedir. Ardından Jedi konseyini yeniden kurma amacıyla içine düştüğü serüvende kendine yol arkadaşları bulan Cal, aynı zamanda yolculuk sırasında Force ile olan bağını daha da kuvvetlendirir.

Star Wars Jedi Fallen Hakkında

Ana kötü karakter açısından pek doyurucu olmayan Star Wars Jedi: Fallen Order, hikâyede düşman olarak önümüzde Ninth Sister ve Second Sister’ı koymakta. Oyunun başında bir kere gözüken ve sonrasında sırayla karşımıza çıkan bu iki karakterin amacı, Order 66 olayının ardından hayatta kalmayı başarabilmiş Jedi’larıbulup avlamak.

Star WarsJedi Fallen Order Sistem Gereksinimleri

Star WarsJedi Fallen Order Sistem Gereksinimleri

Şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi ışın kılıcı dövüşü dinamiklerini ortaya koymak istediğini belirten Respawn, görünüşe göre bunun altından kalkabilmiş. Dark Souls’ada benzeyen, fakatbuseriden daha hızlı olan dövüş mekaniklerinde Cal Kestis’in kılıç yeteneğini geliştirmek oyuncununelinde. Ağır ve hafif saldırılar yapabilen ana karakterimiz, yaptığı komboların içerisine bir de Force kullanma yeteneğini ekleyince ortaya güzel efektler çıkıyor.

Oyunun haritası ise büyük bölümler halinde dizany edilmiş. Gezegenler arası seyahat yapabildiğimiz Star WarsJedi: Fallen Order’da gezegenlerin birbirinden tamamen farklı olması da güzel olmuş. Tasarım konusunda kolaya kaçmayan yapımcılar, oyunculara zengin bir ortam vermek istemiş. Oyunun en başında yol arkadaşımız olan BD-1’ın eşliğinde keşfettiğimiz mekanlarsa hikâyede Jedi’ların daha öncesinde bulunduğu mekanlar olarak bize aktarılmış. Cal Kestis’in sahip olduğu anı okuma gücü sayesinde keşfettiğimiz mekanlarda daha öncesinde hangi olaylar olduğunu görebiliyoruz. Biraz olsun dedektiflik hissiyatı uyandıran bu dinamik, oyunun hikayesine güzel bir şekilde entegre edilmiş.

Oyunun Grafikleri Kaliteli

Oyunun grafiksel kalitesi ise tabi ki oldukça kaliteli olmuş. AAA oyun kalitesinde olan görseller, özellikle ışıklandırma bakımından zengin görünüyor. Işın kılıcınızla mağaralarda dolaştığınız kısımların etkileyici olduğunu belirtmek gerek. Star Wars Jedi: Fallen Order, maalesef zaman zaman FPS düşüşleri de gösterdi. Bu teknik problemler dövüşlerde de ortaya çıktığından, oyun zevkiniz bazı anlarda baltalanabilir.

Star Wars Jedi Fallen Order Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64- Bit Windows 7/8.1/10
 • İşlemci: Intel Core i3-3220 / AMD FX-6100
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD 7750
 • DirectX: 11
 • Depolama Kapasitesi: 55 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64- Bit Windows 7/8.1/10
 • İşlemci: Intel Core i7-6700K / AMD Ryzen 7 1700
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070/ AMD RX Vega 56
 • DirectX: 11
 • Depolama Kapasitesi: 55 GB

EA, önerilen sistem gereksinimlerinde bulunan RAM özelliğini 32 GB’dan, 16 GB’a düşürdü.

 

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al