1 dk. Serkan KÖSE 29.10.2021

BigBossLayf Twitch Bit Olayı Hakkında Açıklama Yaptı

Twitch veri skandalı ardından geçtiğimiz günlerde bir forum üzerinden patlak veren ve kısa süre içerisinde Türkiye gündemine düşen Twitch Bit olayı büyümeye devam ediyor. Bünyesinde başarılı pek çok Twitch yayıncısını bulunduran BigBossLayf (BBL) ekibi de yaptığı açıklama ile birlikte konu hakkında düşüncelerini ve attıkları adımları paylaştı. 

BigBossLayf Konuyu 3 Aydır Soruşturuyoruz

Yapılan açıklamada BigBossLayf, bu konunun kendileri tarafından üç aydır soruşturulduğunu dile getirdi. BBL açıklamasında ortaklar da dahil olmak üzere temsil hakları şirkete ait olan tüm yayıncıların panel gelirlerinin ay bazında işlendiği ve ortalamanın %5’inden fazla gelir elde eden ayların işaretlendiği belirtilirken, yayıncıların mercek altına alındığını belirtti.

BBL açıklamasına “Kesin bu süreçte haksız kazanç elde edenlerden diye baktığımız ismin savunmasının, bizim iddiamızdan daha güçlü olabileceğini, dolayısıyla haksız kazanç elde etmemiş olma ihtimalinin de olduğunu gördük. Yanlış bir kararımızın kariyer koruma sözü ile girdiğiniz yolda, kariyerini yok edebileceğini fark ettik. Süreç giderek bizim araştırmamızı zorlaştırmaya başladı.” ifadeleriyle devam etti. 

Kısa bir süre önce bu konuyu Twitch’e ilettiklerini belirten BBL açıklamada, “Bu konuda yardıma ihtiyacımız olduğunu, sahip olduğumuz verilerin ayırt etmek için yetersiz olduğunu, burada aktif rol oynayıp, haksız kazanç elde eden isim veya isimlerle ilgili kesin bir işlem başlatmasını istediğimizi, bizim tarafımızdan da herhangi bir duyum aldığımızda aylık toplantılar ile bilgilendireceğimizi söyledik.” dedi. 

BBL açıklamasında son olarak “Ne içimizde ne dışarıda hiç kimse ayrıcalığa sahip değildir. Süreç sonuçlandığında haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, haklının yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al