2 dk. Serkan KÖSE 14.07.2021

League of Legends 11.14 Güncellemesinde En Fazla Kazanma Oranına Sahip Şampiyonlar

Riot Games’in sevilen oyunlarından birisi olan League of Legends oyununun 11.14 güncellemesinde en çok kazanma oranına sahip şampiyonları belli oldu.

Bilindiği üzere League of Legends oyunu 10 yılını doldurmuş, 150’nin üzerinden şampiyona sahip olan MOBA türü bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar fazla şampiyona sahip olan oyunun şampiyonlarının kazanma oranları da oyuncular tarafından da önemli oluyor. Fakat oyunda bu kadar çok şampiyon olduğu için oyunun geliştiricileri oyuna sürekli olarak dengeleme getiriyor.

Oyunda en çok kullanılan terimlerden birisi olan meta nedir diye açıklamak gerekirse, oyunun güncel yamasında o anki eşyalar ve güç dengeleriyle birleştirildiğinde diğer şampiyonlardan bir miktar daha verimli olmaya denen bir durum olarak açıklanabilir. Durum böyle olunca her güncelleme ile birlikte oyunun metası da değişiyor.

League of Legends 11.14 Güncellemesi En Çok Kazanan Şampiyonlar

11.14 Üst Koridor – Tahm Kench

Aldığı ufak güncellemelerle yüzde 53 kazanma oranına sahip olan Tahm Kench, şu anda üst koridorda en çok kazanan şampiyon. Şu sıralar oyuncular tarafından çok tercih edilmiyor olsa da pek çok üst koridor şampiyonuna oyunu dar ediyor. Eğer ki siz de League of Legends oyununda üst koridor oynamak istiyorsanız bu şampiyona şans vermenizde yarar var.

11.14 Orman – Skarner

Bilindiği üzere League of Legends oyununda tekli dereceli oyunlarda baskın atmak oyuncular için çok önemli. Profesyonel arenada seçilen şampiyonlarla çok iyi oynasanız dahi bu anlamda verim alamayabilirsiniz. Baskında da bu kadar önemliyken aldığı ufak güçlendirmeler Skarner şampiyonunun rolünün en iyisi olması imkanı tanıyor. Şampiyonun kazanma oranı ise yüzde 53.37.

11.14 Orta Koridor – Aurelion Sol

Aurelion Sol şampiyonu, oynanması en çok orta koridor şampiyonlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hiçbir şampiyonda bulunmayan bir mekaniğe sahip olan şampiyon özellikle yüksek derecelerde ve oyunu iyi bilen oyuncular tarafından tercih ediliyor. Şampiyonun kazanma oranı ise yüzde 54.

Alt Koridor – Seraphine

Yine de takım kompozisyonuna bağlı olmakla birlikte Seraphine çok güçlü bir alt koridor olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda yer alan çoğu nişancıyı menzil dışından dürtebilen şampiyonun yüzde 54 kazanma oranına sahip.

11.14 Destek – Zilean

11.14 yamasının en fazla kazanma oranına sahip destek şampiyonu yüzde 53 ile Zilean olarak karşımıza çıkıyor. Bir takım arkadaşını ölmekten kurtaran ultisi ve yüksek hasarı ile güçlü bir yetenek kitine sahip. Doğru oynandığında koridor aşamasında da gayet güçlü bir konumda.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir