2 dk. Serkan KÖSE 16.02.2022

Muhammed “mini” Salman Bit-Scam İddialarıyla İlgili Açıklama Yayımladı

Popüler yayın platformu Twitch’in hacklenmesiyle birlikte birçok yayıncı ve espor oyuncusunun bit-scam iddialarıyla gündeme gelmişti. İddialarla adı anılan birçok yayıncı açıklamalarda bulunup yayıncılık hayatlarına geri dönmüştü.

İşte bu iddialarla gündeme gelen bir diğer isim de Sangal Esports forması giyen Muhammed “mini” Salman, konu hakkında oldukça uzun bir açıklamada bulundu.

Muhammed “mini” Salman’ın Yaptığı Açıklama

“Uzun zamandır bu yaşanan olaylardan dolayı sessizliğimi koruyordum fakat artık açıklama yapmanın vakti geldi. Öncelikle sessizliğimi koruma sebebim, sosyal mecrada haklı haksız bilmeden anonim ve fake hesaplardan herkesin hakaretler ve iftiralarla linçlendiğine üzülerek şahit olmamdı. Yapacağım hiçbir açıklamanın sizin gözünüzdeki yerimi düzeltemeyeceğini düşünmek ve görmek beni baya üzdü. Bu süreçte oyundan, takımdan ve turnuvalardan uzak kaldım. Suçsuz olduğum ispatlanana kadar da takımımı ve takım arkadaşlarımı zor durumda bırakmamak adına da açıklama yapmadım.”

“Suç işlediğim resmi makamlarca düşünülüyorsa da çekeceğim cezaya hazırım. Çünkü benim için en büyük ceza 10 yıldır gece gündüz demeden çalışıp hayatımı verdiğim, bunu yaparken de sağlığımdan ve sosyal hayatımdan da verdiğim fps oyunlarından uzaklaşmak oldu. Bir şey yaşanmamış gibi böylece beklemenin en başında kendime, aileme ve sevdiklerime zarar verdiğini gördüm. Artık çok bunaldım arkadaşlar. Avukatıma işlemleri başlatması için vekaletname çıkardım. Hakkımda başlatılan herhangi bir soruşturma, gizli soruşturma veya açılan herhangi bir davanın olup olmadığını tespit etmek adına Cumhuriyet Başsavcılıklarına dilekçe ile başvurduk ve bütün belgeleri topladım. Twitch bit muhabbetlerinden dolayı adıma başlatılmış hiçbir soruşturma veya dava bulunmuyor, kanıtlarımla beraber aşağıda paylaşacağım.”

“Bu muhabbetlerin açıklığa kavuşması için kendi adıma ihbarda bulundum ve savcılığa yaşadığım şeyleri bütün şeffaflığıyla anlatarak da yargıya doğrudan yardımcı oldum. Hiçbir şeyden kaçmadım, zaten en hazmedemediğim şeyler başıma geldi, dediğim gibi oyundan uzak kaldım. Bu yüzden sessizliğimi bozmanın vakti geldi. Kariyerim hakkında da şu ana kadar ne yaptıysam aynı şekilde devam edeceğim. Oynayamadığım 4 ay bana işimi ne kadar sevdiğimi hatırlattı, insan bazı şeyleri kaybedince anlıyor. Tecrübelendik.”

“Bu işe uzun zamandır gönül verdim ve vermeye de devam edeceğim. Benim için bu kariyer burada bitmemeli. Hedeflediğim, amaçladığım çoğu şeyi henüz gerçekleştirmiş değilim. Geriye dönüp baktığımda kazandığım onca dostluk ve turnuvalar var. 2015 yılında twitch partnerliğimi aldığımda çok fazla yayın açmadım çünkü tamamen odaklandığım şey takım oyunu ve turnuvalardı. Olay benim için Twitch değil profesyonel kariyerimdi. Bunların hepsini yaşanan bu olay yüzünden yırtıp atmak istemiyorum, bunun önüne geçilmesine izin vermeyeceğim.”

Muhammed “mini” Salman’ın Yaptığı Paylaşım

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir