1 dk. Serkan KÖSE 15.04.2022

Nimo TV Kapatılıyor

Geçtiğimiz aylarda Rekkitz ekibinden Jahrein, Purplebixi, Moparizm ve Adal isimlerinin platform değiştirdiği Nimo TV global olarak kapatılıyor.

Çin, Tayland, Güney Amerika ve ülkemizde hizmet veren stream platformu Nimo TV global olarak operasyonlarını durdurma kararı verdi.

Ahmet “Jahrein” Sonuç, Instagram’da yaptığı hikaye paylaşımında “Evet sevgili dostlar duyduklarınız doğrudur. Nimo, dünyadaki bütün operasyonlarını durduruyor. Bizim bildiğimiz veya beklediğimiz bir şey değildi. Hatta bu sabah Nimo Türkiye ile konuştuğumda bir sonraki KKHA konuğunu ayarlamıştık. Biz projeler üzerinde çalışırken bir anda böyle bir şey yaşandı. Hiç beklemiyorduk bütün dünyada yaşanan bir şey. Hatta Türkiye ekibine çalışacak yeni insanlar falan almışlardı. Neden böyle bir şey oldu bilmiyorum tabi ki ekonomik krizin etkileri vardır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak platformun kapatılacağını doğruladı.

Jahrein son olarak ileride Twitch’e dönme ihtimaline de değindi. Sonuç paylaşımında “Bir sonraki adım ne olacak şimdilik biz de bilmiyoruz. Karar vermedik arkadaşlar ile konuşuyoruz. Tabi ki Twitch’e dönecek misin mesajları çok alıyorum. Twitch’in kendisini düzeltmediği sürece böyle bir şeyin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.” açıklamasında bulundu.

Nimo TV ve Rekkitz ekibinin gelişmelerini esporlab.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir