2 dk. Serkan KÖSE 30.10.2021

Twitch Bit Dolandırıcılığı Büyüyor Olay Meclise Taşınıyor

Ülke gündemine bomba gibi düşen #temiztwich protestosunun yankıları artarak büyümeye devam ediyor. 

Son birkaç gündür Türkiye gündeminden düşmeyen Twitch bit gönderimi ile kara para aklama olayı büyümeye devam ediyor. Konu hakkında Twitch cephesinden bir açıklama gelmemesi nedeniyle Twitch içerik üreticilerinin ve izleyicilerinin tepkisi daha da artıyor. Seslerini duyurmak isteyen Twitch içerik üreticileri ve izleyiciler tepkilerini Twitter üzerinden “#temiztwitch” etiketi üzerinden dile getiriyordu. 

CHP’li Gürsel Tekin Twitch Bit Olayını Meclis Gündemine Taşıyacak

#temiztwitch etiketine pek çok yayıncıdan ve izleyiciden mesajların gelmesinin ardından konu siyasilerin de dikkatini çekti. Konu hakkında pek çok siyasi Twitter hesapları üzerinden açıklama yaparken, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin olaya yeni bir boyut kazandıracağını açıkladı. 

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ilk olarak konuyu anlatan Tekin, sonrasında ise konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyacağını belirtti. 

Gençlerin yoğun bir şekilde kullandığı bir sosyal medya kuruluşunun uluslararası suç örgütlerinin kara para aklama aracı haline dönüşmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Gürsel, Twitch’in sahibi olan Amazon’un da konu hakkında gerekli adımları atması gerektiğini belirtti. 

Tekin ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Mali Suçları Araştırma Kurulu üzerinden de olayın takipçisi olacağını belirtti. 

Jahrein Konuyu Güncel Tutmaya Devam Ediyor

Milletvekili Tekin’in açıklaması sonrasında Twitch bit olayı hakkında dün gece açtığı yayın sonrasında olayın gündeme gelmesinde büyük katkısı olan Ahmet “Jahrein” Sonuç Twitter ve Instagram hesapları üzerinden konu hakkında yeni güncellemeler paylaşmaya devam ediyor. Jahrein Instagram hikayesinden son olarak “Ülkemizde konu masak’a Maliye Bakanlığına kadar taşınacaktır. Hırsızlık yapmayanların korkmasına gerek yok ama yıllardır bu işe maşa olanlar şimdiden hazırlansınlar!” açıklamasını yaptı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al