1 dk. Serkan KÖSE 06.10.2021

Twitch Hacklendi 125 GB’lik Veri İnternete Sızdırıldı

Amazon’un sahibi olduğu Twitch tarihinin en büyük skandalıyla karşı karşıya. 

Oyun odaklı canlı yayın platformu olan Twitch ile ilgili ortaya inanılmaz bir iddia atıldı. İddiaya göre Twitch’te büyük bir veri sızıntısı gerçekleşti. 

Video Game Chronicle tarafından yapılan habere göre dün akşam saatlerinde 4chan üzerinde bir hacker 125 GB’lık bir Torrent dosyası yükledi. Bu dosyanın içinde Twitch hesapları ile birlikte yayıncıların gelirleri ve hatta Twitch’in kaynak kodları ile Twitch’in gelecek hakkındaki planları yer alıyordu. Şu sıralar dosyayı indiren herkes yayıncıların gelirleri konusunu inceliyor olsa da Twitch’in hack olayının derinliği herkes tarafından merak ediliyor. 

Twitch Hacklendi

Henüz Twitch tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da sızdırılan bilgilerin 2019 yılına kadar uzandığı söyleniyor. Başta Türk yayıncılar olmak üzere pek çok Twitch’in ünlü yayıncısına dair bilgilerin sızdırıldığını söyleyebiliriz. Sızdırılan bilgilerin içinde yayıncıların 2019 – 2021 arası dönemde sadece Twitch üzerinden elde ettiği gelirler ayrıntılı olarak görülebiliyor. 

Saldırıyı düzenleyen kişi şu an isimsiz olsa da bunun sadece ilk adım olduğunu dile getiriyor. Twitch tarafından şimdilik resmi bir açıklama yok ancak açıklama gelir gelmez sizi bilgilendireceğiz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al