1 dk. Serkan KÖSE 03.11.2021

Twitch Kara Para Aklama Soruşturması Başladı

Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu son günlerde ülkemizde kara para aklama iddialarının merkezinde yer alıyor. Twitch Türkiye’de yayın yapan pek çok kişinin karıştığı bu olayda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Sızdırılan Twitch verileri sonrasında ortaya çıkan ve şu sıralar Türkiye’nin sıcak gündem konusu olan Twitch üzerinden kara para aklama olayı büyüyor. 

Twitch “Bit” üzerinden dönen ve ülkemizden 2.400’ün üzerinde yayıncının karıştığı belirtilen ve 10 milyon dolardan fazla kara para aklama skandalına ortak olan kişilerin soruşturulması için ilk adım atıldı. 

Soruşturma Başlatıldı

Konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı; “Adli makamlar tarafından adli bir soruşturma başlatıldı. İdari merciler tarafından işin idari yönü de inceleniyor. Ancak konu çok taze. Eldeki veriler de çok sınırlı. Şu anda çok kısıtlı bilgilerle değerlendirme yapmak doğru olmaz” dedi. Çataklı’nın bu açıklaması sonrasında gazeteci İbrahim Haskoloğlu Twitter hesabı üzerinden, “Twitch’te kara para aklama konusuyla ilgili adli soruşturma başlatıldı.” paylaşımını yapmıştı. 

Neler Yaşanmıştı?

İlk olarak bir forum sitesinde ortaya çıkan bu durum daha sonrasında Jahrein tarafından gündeme getirilmişti. Twitter üzerinden Twitch’i eleştiren kullanıcılar düşüncelerini #temiztwitch etiketinden dile getirmeye başlamıştı.

Mecliste de konuşulan Twitch kara para aklama olayına dair ilerleyen günlerde yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al