1 dk. Serkan KÖSE 10.12.2021

Twitch Platformu Yeni Özelliğini Duyurdu

Popüler canlı yayın platformu Twitch’e yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce kullanıcılarına daha güvenli bir yayın ortamı sunabilmek için yapay zeka sistemini duyurmuştu. 

Twitch platformundan yapılan son açıklamaya göre yeni özellikle birlikte yayıncılar abonelerinin hangi ülkeden geldiğini görebilecek. 

Twitch Yayıncıları Abonelerinin Ülkesini Görebilecek

Twitch tarafından yapılan açıklamada, “Aboneliklerin ülkelere göre dökümü yayıncıların olası aylık gelirlerini daha iyi öngörmelerine ve dolayısıyla daha iyi bir planlama ile daha güzel içerikler sunabilmelerine katkı sağlayacak. Bu, özellikle izleyicilerin yayıncıya temel destek mekanizması olan aboneliklerden edinilecek gelirler için böyle. Son derece önemli ve faydalı olan bu bilgiye artık yayıncılar 7 gün 24 saat erişebilecekler.” sözlerine yer verildi. 

Twitch ayrıca yeni altyapısı ile ilgili olarak, “Aboneliklerinizin coğrafi dağılımının zaman içinde nasıl değiştiğini görmek isterseniz tarihsel-coğrafi abonelik verilerini inceleyerek 1 Aralık 2020’den bugüne kadarki değişimi izleyebilirsiniz. Kanalınızın abonelik geliri verilerini görmek için buraya tıklayın.

En az iki farklı ülkeden yeterli sayıda abonesi olan yayıncılar aboneliklerinin ülkelere göre dökümünü görebilirler. Bu dökümdeki bilgiler, yerel ve ulusal gizlilik yasaları uyarınca izleyicilerin gizliliğini korumak üzere, birleştirilmiş ve anonim olarak sunulur.” ifadelerini kullandı. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al