1 dk. Serkan KÖSE 01.11.2021

Twitch Türkiye Sözcüsünden Kara Para Aklama Açıklaması

Twitch Türkiye yayıncılarının adının karıştığı kara para aklama olayı hakkında Twitch ya da Twitch Türkiye resmi bir açıklama yapmamış olsa da bir Twitch sözcüsü PlayerBros’a konuştu.

Son olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tarafından TBMM’ye taşınan Twitch üzerinden gerçekleştiği iddia edilen kara para aklama olayı sonrasında Twitch cephesinden bir açıklama gelmemişti. Konu hakkında bir Twitch sözcüsü açıklama yaptı. 

Twitch Harekete Geçti

Aktarılan bilgilere göre Twitch sözcüsü “Topluluğumuzu, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz. Twitch’te finansal dolandırıcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye’deki 150’den fazla ortağımıza karşı harekete geçtik ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik” ifadesini kullandı. 

Kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre  Twitch, yerel yasaları, platformun politikalarını ihlal ederek finansal uygulamalarda bulunan yayıncılar tespit edilmeye ve uzaklaştırmaya devam edecek. Bir başka deyişle Twitch, söz konusu iddiaları reddetmiyor, hatta bu yayıncıların tespit edilip uzaklaştırılacağına dair söz veriyor. 

Şimdiye kadar bir aksiyon almayan Twitch’in ne zaman harekete geçeceği merak konusu. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al