2 dk. Serkan KÖSE 30.10.2021

Twitch Üzerinden Dolandırılan Mağdurların Şikayetvar Gönderileri Ortaya Çıktı

Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch, Türkiye gündeminden düşmüyor. Twitch üzerinden dolandırılan kişilerin Şikayetvar paylaşımları ortaya çıktı.

Son olarak Twitch Türkiye’den pek çok yayıncının karıştığı kara para aklama olayının CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada konuyu meclis gündemine taşıyacağını açıklamıştı. 

Twitch üzerinden gerçekleştirilen bu dolandırıcılığın içinde pek çok Türk Twitch yayıncısının olması ve Twitch Türkiye’nin Türk yayıcılarını önemsememesi sebebiyle pek çok yayıncı bu durumu eleştirmeye başlamış ve hatta bazı yayıncılar 5 Kasım tarihine kadar yayın açmayacaklarını duyurmuştu. Twitch’in sessizliğini koruduğu bu dolandırıcılık durumu sonrasında olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Mağdurların ŞikayetVar Yorumları Ortaya Çıktı

Ülkemizde hizmet ve ürünlere dair şikayetlerin dile getirildiği ve bu şikayetlerin diğer tüketicilerle paylaşıldığı Şikayetvar isimli internet sitesinde Twitch’in sebepsiz bir şekilde tüketicileri mağdur ettiği şikayetler ortaya çıktı. Şikayetlerden okuduğumuza göre platform üzerinde herhangi bir aboneliği ya da harcaması olmayan kullanıcıların kredi kartlarından 3D güvenlik seçeneği devre dışı bırakılarak binlerce lira çekilmiş. 

Şikayetini dile getiren onlarca kullanıcıdan birisi olan Veysel isimli vatandaş yaşamış olduğu bu mağduriyeti kısa bir süre önce site üzerinden belirtmiş. Yazılan şikayete göre herhangi bir aboneliğe sahip olmayan Veysel’in babasının kartından onaysız ve izinsiz olarak tam 4 bin TL çekilmiş. 

Sitede Twitch’in mağdur ettiği pek çok kullanıcının şikayetini görebiliyoruz. Bir kullanıcı bu olayın “bit scam” adında bir kredi kartı hırsızlığı olduğunu belirterek kullanıcıların konuyu Twitch’e ileterek paralarını geri alabileceği tavsiyesinde bulunmuş olsa da bu yolu deneyen kullanıcılar Twitch’in kendilerine yanıt vermediğini dile getiriyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al