2 dk. Burak KÖSE 31.07.2021

Twitch’in En Çok Takipçiye Sahip 5 Yayıncısı

Canlı yayın platformu Twitch’in en çok takipçiye sahip olan 5 yayıncısı belli oldu. İşte Twitch platformunda en çok takipçisi olan yayıncılar. 

Bilindiği üzere profesyonel oyunculardan, ünlü kişiliklere pek çok kişi canlı yayın başlatmak için Twitch platformunu tercih ediyor. Her gün binleri bulan izlenme sayıları ile yayın yapan yayıncılar Twitch takipçi sayılarını arttırmaya devam ediyor. Bizler de Temmuz 2021 itibariyle Twitch platformunda en çok takipçiye sahip olan Twitch yayıncılarını derledik. 

Twitch Platformunda En Çok Takipçisi Olan Yayıncılar

5- AuronPlay

Asıl ismi Raúl Álvarez Genes olan ve Twitch üzerinde AuronPlay ismiyle yayın yapan ve İspanya’nın en büyük içerik üreticilerinden birisi olan isim Twitch üzerinde 9.1 milyonun üzerinde takipçi sayısına sahip. İspanya’nın en ünlü YouTuber’larından birisi de olan AuronPlay, İspanya’da en çok takipçisi olan YouTube kanalları arasında üçüncü sırada yer alıyor. YouTube kanalının abone sayısı ise 28 milyonun üzerinde.

4- Shroud

Asıl ismi Michael Grzesiek olan Shroud, Twitch dünyasının en ünlü simalarından birisi. Toplamda 9.4 milyon takipçi sayısına sahip. Dünyaca ünlü Kanadalı yayıncı özellikle birinci şahıs nişancı oyunlarına özel bir ilgi duyuyor ve Twitch ile aynı zamanda YouTube platformunda da içerik üretiyor. Shroud daha öncesinde CompLexity Gaming ve Cloud9’da olmak üzere profesyonel seviyede CS:GO oynadı.

Shroud 2019 yılında Twitch platformunda ayrılarak, Ninja ile birlikte Mixer’e geçiş yapmıştı. 2020 yılında Microsoft’un Mixer platformunu kapatmasının ardından Shroud tekrardan Twitch platformuna geri döndü. 

3- Rubius

Asıl ismi Rubén Doblas Gundersen olan ve Twitch üzerinde Rubius, aynı zamanda YouTube üzerinde de içerik açıyor. Twitch üzerinde 9.5 milyonun üzerinde takipçisi olan yayıncı YouTube üzerinde de 40 milyon takipçiye sahip. 

2- Tfue

Twitch üzerinde Tfue olarak yayın açan ve asıl ismi Turnet Tenney olan ünlü yayıncı, Twitch’in en çok takipçisi olan yayıncılarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 10.5 milyon takipçiye sahip olan Tfue, dünyanın en iyi Fortnite oyuncularından birisi olarak biliniyor. Tfue aynı zamanda YouTube üzerinde de 12 milyonunun üzerinde takipçiye sahip.

1- Ninja

Twitch’in en çok takip edilen yayıncısı olan Tyler “Ninja” Blevins, özellikle Fortnite oyunu ile isim yaptı. Twitch üzerinde 16.8 milyon takipçisi olan Ninja kısa süre içerisinde Twitch’in tanınan simalarından birisi olarak karşımıza çıktı. 

Kariyerine Halo 3 oyununun profesyonel oyuncusu olarak kaşlayan Ninja, özellikle battle royale oyun türünün popüler olmaya başlamasıyla birlikte önemli bir yükseliş yakaladı. İlk olarak PUBG ile başlayan Twitch kariyeri Fortnite oyunu ile birlikte çok daha ileri bir noktaya geldi. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com