1 dk. Serkan KÖSE 25.11.2021

Ünlü Twitch Yayıncısı Pokimane Dolandırıldı

Twitch dünyasının sevilen yüzlerinden birisi olan Pokimane dolandırıldığını açıkladı.

Twitch’in en çok izlenen yayıncılarından olan Imane “Pokimane” Anys, eski bir içerik üreticisi tarafından 24 bin dolar dolandırıldığını açıkladı. Eski bir YouTube içerik üreticisi olan dolandırıcının Pokimane ile iletişime geçerek, dolandırdığı Pokimane tarafından açıklandı.

Yaşanan olayın ardından Pokimane, yaptığı yayında yaşadığı bu olayı izleyicileri ile paylaştı. Yaşanan bu olayda çok büyük aptallık yaptığını belirten Pokimane, olayın tüm detaylarını yayınında açıkladı. 24 Kasım tarihinde yaptığı yayında olayı açıklayan yayıncı, dolandırıcının adını ise paylaşmadı.

3 Ay Boyunca Dolandırıcı Olduğunu Anlamadım

Dolandırıcının son derece inandırıcı ve profesyonel birisi olduğunu belirten ünlü yayıncı, “Şu ana kadar hayatta en çok inandığım şeylerden bile daha inandırıcıydı.” dedi. Elinde herhangi bir kanıt olmamasına rağmen dolandırıldığını anlatan yayıncı, dolandırıcının ona yayınlarında yardımcı olacağını ve daha fazla gelir elde edeceğini söyledi. İşler dolandırıcının anlattığı gibi gerçekleşmedi ve geçen bu süre zarfında Pokimane, 24 bin dolar dolandırıldığını anladı.

Dolandırıcının teklifini kabul ettikten sonra sadece 200 dolar kazanan Pokimane, dolandırma olayının 3 ay boyunca devam ettiğini ve toplamda 24 bin dolarını kaptırdığını açıkladı.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al