1 dk. Serkan KÖSE 26.10.2021

Microsoft Xbox Konsolları İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Microsoft Xbox konsollarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Xbox konsollarına gelen yeni güncelleme ile birlikte Xbox konsollarına önemli özellikler geldi.

Yazılım devi Microsoft Xbox konsolları için Ekim 2021 güncellemesini indirmeye sundu. Yeni güncelleme Xbox Insider kullanıcılarının bir süredir kullandığı Xbox özellikleri tüm kullanıcılar için kullanıma sunuldu. 

Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One konsolları için sunulan güncelleme ile getirilen en önemli özellikler 4K arayüz oluyor. Şimdilik Xbox Series X kullanıcılarının kullanabildikleri bu özellikle birlikte Xbox Series X konsolunun arayüzü 4K çözünürlüğe kavuşuyor. Güncelleme ayrıca her Xbox kullanıcıları için “Hızlı Ayarlar” özelliğini getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar konsolları ile olan ayarlara çok daha hızlı bir şekilde erişebiliyor. 

Xbox konsollarına uzun süredir beklenen gece modu özelliği sonunda bu güncelleme ile kullanıma sunuluyor. Bazı oyunculara rahatsızlık veren kontrolcünün ışığı yeni eklenen modla birlikte kapatılabiliyor. 

Bu özelliklerin yanında Xbox konsollarına gelen Edge deneyimi ile birlikte kullanıcıların Xbox oyun konsollarında internet tarayıcısı deneyimi de geliştiriliyor. Xbox konsolu sahipleri Edge tarayıcısı sayesinde diledikleri sitelerde alıştıkları internet deneyimini yaşarken ayrıca Nvidia’nın bulut temelli oyun akış servisi olan GeForce Now servisini de deneyimleyebiliyor. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al