1 dk. Serkan KÖSE 04.09.2021

The Elder Scrolls 6 Söylenene Göre Xbox’a Özel Olacak

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Bethesda’nın yaptığı, sevilen açık dünya rol yapma oyunu olan The Elder Scrolls’un yeni oyunu olacak olan The Elder Scrolls 6 oyunu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Görünen o ki bu gelişmeler PlayStation sahiplerini üzecek. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda yazılım devi Microsoft oyun devi Bethesda’yı satın almıştı. Bu satın alımla birlikte pek çok şey değişmişti. Bu satın alım sonrasında Bethesda’nın pek çok PlayStation projesi olumsuz etkilenmişti. Görünüşe göre bu durum yeni projeleri de olumsuz etkileyecek. 

Geçtiğimiz günlerde Bethesda’dan Pete Hines, bir röportaja katıldı. Hines bu röportajda Xbox ve PC’ye özel olarak duyurulan Starfield oyununun PlayStation’a da gelebileceği yönünde bir açık kapı bıraktı. Oyuncular Starfield oyununun bir süreliğine Xbox’a özel olacağını ancak sonrasında PlayStation’a geleceğini düşünmeye başladı. Jeff Grubb ise bu konu ve The Elder Scrolls 6 oyunu hakkında bir açıklama da bulundu. 

Grubb’a göre Starfield oyunu tamamen Xbox’a özel olacak. The Elder Scrolls 6 oyunu da tıpkı Starfiled oyunu gibi sadece Xbox’a özel olarak çıkacak. Özellikle The Elder Scrolls 6 oyununun Xbox’a özel olacak olması PlayStation tarafı için büyük bir kayıp olabilir. Her iki oyununda çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass’e eklenecek olması, Microsoft’un PlayStation’a karşı net bir hamlesi olarak görebiliriz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al