1 dk. Serkan KÖSE 27.10.2021

Xbox Konsolları Twitch Canlı Yayını Yapabilecek

Yazılım devi Microsoft’un sevilen oyun konsolu Xbox’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor.

Kısa bir süre önce Xbox konsolları için Ekim 2021 güncellemesini yayınlayan Microsoft, Xbox konsollarına önemli özellikler kazandırmaya devam ediyor.
Xbox konsolları bilindiği üzere bir süredir Twitch canlı yayınlarına imkan tanıyordu. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi için öncelikle Twitch uygulamasını indirmesi gerekiyordu. Sonrasında kullanıcılar bu uygulama aracılığıyla canlı yayına geçebiliyordu.

Xbox Kullanıcıları Doğrudan Twitch Canlı Yayını Yapabilecek

Yeni gelecek güncelleme ile birlikte Twitch kullanıcıları herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan, menünün “Yakala ve Paylaş” sekmesi üzerinde yer alan “Canlı Yayın” seçeneğine basarak Twitch hesaplarını bağladıktan sonra “Şimdi canlı yayına geç” diyerek canlı yayınlarını başlatabilecek.

Microsoft bu özelliği Twitch canlı yayını doğrudan konsola entegre ederek gerçekleştirecek. Bu özellikle birlikte Xbox One oyun konsollarında bulut tabanlı oyunların da oynanmasına imkan verilecek. Hatırlandığı üzere dün Nvidia’nın bulut temelli oyun akış servisi olan GeForce Now servisi de Xbox konsollarında bulunan Microsoft Edge ile konsollara gelmişti. Güncellemenin ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor olsa da söz konusu bu özelliğin kısa süre içerisinde eklenmesi bekleniyor.

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al