1 dk. Serkan KÖSE 26.10.2021

Xbox Konsollarına GeForce Now Geldi

Microsoft’un sevilen oyun konsollarından olan Xbox oyun konsollarına Microsoft Edge temelli GeForce Now erişimi geldi. 

Yazılım devi Microsoft kısa bir süre önce Xbox oyun konsollarına yeni bir güncelleme getirmişti. Yeni güncelleme ile birlikte Xbox konsollara gece modu ve 4K arayüz desteği gelmişti. Bununla birlikte Microsoft Xbox konsollarına Microsoft Edge tarayıcını da getirmişti. 

Xbox konsollarına gelen Edge desteği ile birlikte Nvidia’nın bulut temelli oyun akış servisi olan GeForce Now resmen Xbox konsollarına geldi. 

Kullanıcılar Xbox’ları üzerinden kullanabilecekleri GeForce Now servisiyle birlikte PC’de yer alan ancak Xbox konsollarında yer almayan oyunları oynayabilecek. Bu oyunlar arasında Global Offensive, DOTA 2 ve League of Legends gibi oyunlar yer alıyor. Kullanıcılar bu oyunları konsolları üzerinden 1080P çözünürlükte oynayabilecek. 

Fare ve klavye desteğinin de sunulduğu GeForce Now desteğinde kullanıcılar bu oyunları kolay bir şekilde oynayabilecek. Kullanıcıların bu oyunları oynayabilmesi için yüksek hızda internete sahip olmaları gerektiğini de belirtmemizde yarar var. 

GeForce Now Servisi Yeni Paketler Kazanmaya Devam Ediyor

Nvidia’nın kısa bir süre önce kullanıma sunduğu RTX 3080 temelli yeni paketle birlikte çok daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. RTX 3080 temelli GeForce Now paketi ile kullanıcılar daha yüksek çözünürlükte oyunlara daha düşük gecikmelerle kavuşuyor. Henüz Türkiye’de kullanıma sunulmayan bu paket seçeneğinin ilerleyen günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor. Son olarak bilindiği üzere GeForce Now servisi ülkemizde Game+ ortaklığı ile sunuluyor. Game+ ile son olarak ülkemizde 24 saatlik kullanım sunan Premium paketini kullanıma sunmuştu. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al