1 dk. Serkan KÖSE 22.11.2021

Xbox Oyun Konsollarının Türkiye Fiyatı Zamlandı

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz yıl yeni nesil oyun konsolları olan Xbox Series X ve Xbox Series S modellerini satışa sunarak, yeni nesil oyun konsolu dönemini başlatmıştı. 

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları kısa süre içerisinde ülkemizde de satışa sunuldu ancak ürünlerin fiyatı değişen kur nedeniyle sürekli olarak güncellendi. 

Xbox Series Modellerinin Fiyatları Arttı

Ülkemizde son dönemde yaşanan kur artışları sonrasında 7.500 TL’ye satılan Xbox Series X, şu anda 9.499 TL’ye satılıyor. 3.500 TL civarında satışta olan Xbox Series S ise 5.599 TL’ye satılıyor. Doların yükselişinin sürdüğüne ve ilerleyen günlerde Xbox Series konsollarına yeni zamların geleceğini hatırlatmakta yarar var. Ülkemizde Xbox Series X ve Xbox Series S modellerinin fiyatı artmış olsa da modellerin yurt dışı fiyatı aynı kalmaya devam ediyor. Xbox Series X modelinin yurt dışı fiyatı 500 dolar olarak görülürken, Xbox Series S modelinin yurt dışı fiyatı ise 300 dolar. 

Xbox konsollarına yapılan bu zammın ardından Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 modellerinin de fiyatlarının zamlanacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle eğer ki yeni nesil konsol alma planınız varsa bunu bir an önce yapmanızda yarar var. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al