1 dk. Serkan KÖSE 07.10.2021

Xbox Series X’in Hafızasını Genişletecek SSD Adaptörü Geliştirildi

Yeni nesil oyun konsolları geçtiğimiz yıl hayatımıza girmişti. Konsolların en büyük sorunu ise depolama alanı olarak karşımıza çıkıyor. Görünüşe göre bu sorunlar ortadan kalkmaya başladı. 

Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarında harici SSD genişlemeleri mümkün oluyor ancak bu seçenekler yüksek fiyat etiketi ile sunuluyor. Çinli bir girişim ise bu durumu daha uygun bir fiyattan çözmek istiyor. 

Xbox Series X İçin Sintech DIY CFexpress Card PA-CFEM2-C Çıktı

Çinli Sintech firması tarafından geliştirilen DIY CFexpress Card PA-CFEM2-C isimli bu kart CFexpress Type-B ara yüzünü kullanarak Xbox Series X/S konsollarına uygun fiyatlı depolama çözümü sunuyor. 

Konsol harici DSLR makineleri için de uyumlu olan bu adaptör belirli koşulları karşılayan M.2 SSD ürünlerini kapsıyor. Western Digital WD Blue CH SN530 şimdilik sayfada desteklenen tek ürün olarak görünüyor. 

Adaptörün fiyatı yurt dışında 36 dolar olarak listelenirken, WD Blue CH SN530 ise 60 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Eğer ki Microsoft’un uyumlu kartını satın almak isterseniz Seagate 1TB olarak temin edilebiliyor ve bunun fiyatı ise 220 dolar. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al