1 dk. Serkan KÖSE 17.09.2021

Xbox Yakın Zamanda Yeni Bir Dev Satın Alım Duyurusu Gerçekleştirebilir

Microsoft’un oyun kanadı olan Xbox son yıllarda önemli gelişmelerle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Gelen iddialara göre Xbox kısa süre için yeni bir devasa satın alım daha gerçekleştirebilir. 

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz yıllarda Bethesda gibi büyük bir satın alımla karşımıza çıkmıştı. Bu satın alımın ardından Microsoft’un yeni satın alımlar peşinde koştuğu biliniyordu. Microsoft, kısa süre içinde bu dev satın alımlara bir yenisini daha ekleyebilir. 

Sektöre yakınlığı ile bilinen kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialara göre Xbox büyük bir şirketi daha bünyesine katıyor. Bu şirketin ayrıca Take – Two olabileceği söyleniyor. 

Çeşitli kaynaklardan ve sosyal medyadan yayılan söylentilere göre Xbox’ın Take – Two’yu satın alabileceği söyleniyor. Bazı kaynaklara göre ise Xbox tarafından satın alınacak olan bu şirket Take – Two yerine Ubisoft olabilir. Zira son günlerde Xbox’ın Ubisoft’u satın alma girişimde bulunduğuna dair söylentiler bir hayli artmıştı.

Özellikle sektörün içerisinde olan ve doğru sızıntıları ile bilinen Tom Warren ve XboxEra’dan Nick’in attığı tweet’ler, bu satın alımın gerçekleşeceği ihtimalini güçlendiriyor. Bu satın alımın ne zaman gerçekleşeceği şimdilik bilinmiyor olsa da Microsoft’un bu satın alım için ciddi paralar ödeyeceğini söyleyebiliriz. 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al