3 dk. Serkan KÖSE 16.06.2022

16 – 23 Haziran Haftası Epic Games Store Ücretsiz Oyunu

Epic Games Store geçtiğimiz hafta 69,00 ₺ etiketli Maneater yapımı ücretsiz olarak sunmuştu. Güncel 16 – 23 Haziran haftasının ücretsiz olarak sunulacak olan yapımı da belli olmuş durumda.

Epic Games Store 16 – 23 Haziran haftasında ücretsiz olarak sunacağı oyun Supra Games’in geliştirip sunduğu Supraland yapımı olacak. Normal satış fiyatı 31,30 olan Maneater, 16 – 23 Haziran tarihleri arasında Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve kalıcı olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Supraland, Epic Games Store sayfasına buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Supraland tanıtım bülteni ve sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Supraland Tanıtım Bülteni

Supraland, bir Birinci Şahıs Metroidvania Bulmaca oyunudur. Başlıca ilham kaynakları Zelda, Metroid ve Portal’dır.
Supraland, oyuncunun zeki olduğunu varsayar ve bağımsız olarak oynamasına izin verir. Hikâye minimaldir, sana ulaşmaya çalışacağın kapsamlı bir hedef sunar ve ardından seni özgür bırakır. Çocuklara uygun görsellere rağmen, oyunun ana hedef kitlesi deneyimli oyunculardır. Oynama Süresi: ~12-25s

Birbirine bağlı büyük bir dünyayı keşfe çıkacaksın. Burada yolların çoğu ilk başta geçilemez durumdadır, ama zamanla bu engellerin üstesinden gelmeni sağlayacak yeni beceriler kazanırsın. Supraland tasarımının temel taşlarından biri, farklı kullanım yöntemleriyle oyuncuları şaşkına çevirecek çok yönlü beceriler yaratmaktı. Becerilerini birleştirirsen, olasılıklar daha da artar.

Oyunun çoğu, sırları açığa çıkarmak için sandbox dünyasını keşfetmekle ilgilidir. Sık sık sınırların dışına çıkmak ve seviye tasarımcısını yenmek üzere olduğunu düşüneceksin, ama tam o noktada, çok değerli bir yükseltme içeren bir sandığın seni beklediğini göreceksin. Supraland senin yaşamından ayırdığın zamana saygı duyar ve oyun süresini sonu gelmeyen anlamsız toplanabilir ögelerle şişirmez.

Oyunun daha derinlerine indikçe daha önce hiçbir yerde görmediğin yaratıcı bulmacalarla daha fazla karşılaşacak ve durup hangi becerilere sahip olduğunu ve bunları başka bir şekilde nasıl kullanabileceğini düşünmek durumunda kalacaksın. Diğer oyunlardan önceden bildiğim bulmaca türleri tasarım sürecinde hemen reddedildi. Ve benim için önemli olan, bir bulmacanın ardındaki ana fikri kavradığında sıkıcı, sinir bozucu bir çözüm yöntemi uygulamak zorunda kalmadan onu neredeyse hemen çözebilecek olmandır.

Dövüş mekanikleri; Unreal, Doom ve Quake gibi eski tarz, yüksek tempolu nişancı oyunlarından esinlenerek, silahların şarjörünü yeniden doldurmaya kafa yormana gerek kalmadan, hücum eden düşman ordularına aralıksız ateş ederken yüksek hızla hareket etmeyi ve zıplamayı teşvik eder.

Supraland Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Core2Duo 2.66 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 • DirectX: DirectX 11
 • Ekran Kartı: GTX 780

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5 6600 veya AMD Ryzen 1600x
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 • DirectX: DirectX 11
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060, 3 GB (Eski: NVIDIA GeForce GTX 780, 4 GB) veya AMD RX 580, 4 GB (Eski: AMD R9 290X, 4 GB)
Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al