1 dk. Burak KÖSE 06.07.2021

PlayStation Özel Oyunlar Üreten Japan Studio’nun İsmi PS Stüdyoları Listesinden Çıkartıldı

Sony’nin PlayStation Stüdyoları kan kaybetmeye devam ediyor. PlayStation özel oyunları üreten Japan Studio’nun ismi PS stüdyolarının listesinden çıkartıldı. 

Özel oyunları ile adından söz ettiren PlayStation’ın pek çok birinci parti üreticisi bulunuyor. Bu stüdyolar arasında yer alan Japan Studio’nun adı ise kısa bir süre önce bu liste içerisinden kaldırıldı. 

Japan Studio Kapanıyor

Geçtiğimiz aylarda Bloodborne oyununun da yapımcısı olan Masaaki Yamagiwa da dahil olmak üzere Hapan Studio’dan pek çok isim ayrılmıştı. Bu ayrılışların ardından Sony, bu stüdyonun kapatılacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz saatlerde ise PlayStation’ın birinci parti üreticilerinin bulunduğu liste güncellendi ve bu listeden Japan Studio kaldırıldı. Bu da aslında stüdyonun artık tamamen kapatıldığı anlamına geliyor. 

Sony’nin PlayStation için çıkarttığı pek çok önemli oyun bulunuyor. Japan Studio ise Demon’s Souls, Bloodborne ve The Last Guardian gibi oyunların geliştirilmesinde yardımcı olmuştu. Stüdyo ayrıca Knack ve Playroom gibi yapımların da geliştiriciliğini yapmıştı. Stüdyonun kapatılmasıyla birlikte Sony’nin yeni bir stüdyo kurup kurmayacağı merak konusu. 

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com