2 dk. Burak KÖSE 02.08.2021

FIFA 22 Resmi Oynanış Fragmanı

Geliştiriciliğini EA Canada’nın yaptığı yayıncılığını ise Electronic Arts’ın üstlendiği FIFA 22 oyununun ilk oynanış fragmanı yayınlandı. 

Bilindiği üzere FIFA 22 oyunu PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X, PC ve Google Stadia için çıkış yapacak. Oyun için ne yazık ki kötü bir haber bulunuyor. Eski nesil ve yeni nesil için çıkacak olan oyun PC tarafında eski nesil olacak. Bu gelişme PC kullacılarını oldukça üzmüş durumda. 1 Ekim tarihinde çıkacak olan FIFA 22’nin ilk oynanış videosunu yazımızın sonunda bulabilirsiniz. 

FIFA 22 Oynanış Fragmanı

FIFA 22 Tanıtım Yazısı

GELİŞMİŞ 11’E 11 MAÇ YAKALAMA

Xsens kostümleri, bugüne kadar ilk kez yüksek yoğunlukta oynayan 22 profesyonel futbolcunun hareketini yakalamayı mümkün kılıyor. Eşsiz hacimdeki yüksek kaliteli gerçek insan hareketi verisi, bireylerin ve takımların FIFA 22’deki hareketlerini güçlendiriyor.

MAKİNE ÖĞRENİMİ

İleri teknoloji ve tescilli makine öğrenimi algoritması, gelişmiş maç yakalamadan 8,7 milyonun üzerinde kareden öğreniyor, ardından gerçek zamanlı yeni animasyonlar yazarak sahadaki çeşitli etkileşimlerde organik bir futbol gerçekçiliği yaratıyor.

ÖZGÜN TÜM TAKIM HAREKETİ

Xsens kostümleri, bugüne kadar ilk kez yüksek yoğunlukta 2 oyuncunun tamamının her temasını, müdahalesini, sprintini ve çekişmesini kaydediyor, FIFA 22’deki 4.000’den fazla yeni animasyonun altyapısını sağlayan verileri yakalıyor ve futbol yoğunluğunu, hassasiyeti ve oyundaki her oyuncunun fiziğini geliştiriyor.

TAKTİKSEL YAPAY ZEKA

Yeni nesil konsollardan güç alan derin oyuncu zekası, her oyuncuya hem hücum hem de savunma dizilişlerini ve hareketlerini daha iyi anlama imkanı sağlayarak yepyeni bir gerçeklik seviyesi oluşturuyor.

HÜCUMDA

Saniyede 6 kat daha fazla karar verme kabiliyeti, forvetlerin çevre farkındalıklarını artırıyor, oyun kurarken daha akıllı koşular yapmalarını ve boşta kalan toplara daha hızlı reaksiyon göstermelerini sağlıyor.

DEFANSTA

Yeniden düzenlenen savunma yapay zekası, takımların artık taktiksel açıdan daha bütün bir şekilde hareket etmesini mümkün kılarken, sahada hareket ederken ve boş alanları kapatırken biçimlerini korumalarını sağlıyor.

KİNETİK HAVA MÜCADELELERİ

Geliştirilmiş iki oyunculu etkileşim teknolojisi, oyuncu animasyonlarını senkronize ederek hava toplarına ilk ulaşan olma mücadelesinde daha yüksek gerçekçilik ve hassasiyet oluşturuyor. Ortalarda, uzaklaştırılan toplarda ve uzun paslarda savunma ve hücum oyuncularının itmesini, çekmesini ve çekişmesini bu sayede daha kaliteli göreceksiniz.

Burak KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com