3 dk. Esporlab 08.02.2021

PUBG Mobile Liyakat

PUBG Mobile Liyakat Nasıl Yükseltilir, Nedir sorularını sizin için cevapladık. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olarak bünyesinde pek çok farklı oyun modu barındıran PUBG, liyakat adı verilen puan sistemini oyuncularına sunmuştur. PUBG Mobile uc olarak da değerlendirilebilecek liyakat puanını öğrenebilmek için, ana ekranın sol kısmında yer alan profil resmine tıklanması gerekir. Bu alanda kullanıcıların karşısına oyuncunun profili çıkar ve alt kısımda bulunan liyakat sekmesine basıldığında liyakat puanı görülür.

PUBG Mobile Oyununda Liyakat Puanı Neden Düşer?

PUBG Mobile oyununa yeni dahil olmuş olan her oyuncu 100 liyakat puanı ile oyuna başlar. Oyunda ilerlemenin gidişatına göre yapılan hatalar doğrultusunda bu puanın düştüğü görülebilir. Ucuz uc puanı elde edebilmek için tercih edilebilecek pek çok yöntem yer alırken, liyakat puanının düşmesine neden olan hataları da bilmek gerekir.

Liyakat puanının düşmesine;

 • PUBG içerisinde hile kullanımı yapan bir oyuncu ile takım olma
 • PUBG oyununda hile kullanımı yapma
 • Oyuncular tarafından şikayet edilme doğrultusunda oyun arkadaşını öldürme
 • Sistem tarafından tespit edilme doğrultusunda oyun arkadaşını öldürme gibi etmenler neden olur.

Bunlara bağlı olarak liyakat puanını düşürücü davranışlardan oyuncuların kaçınmaları gerekir.

PUBG Mobile Liyakat Puanını Yükseltme

Oyuncuların oyun içerisinde kurallara aykırı bir şekilde davranmaları liyakat puanlarının düşmesine neden olur. Liyakat puanının düşmesine neden olan davranışların çoğu bilinçli bir şekilde yapılsa da oyunda kimi zaman yanlışlıkla da arkadaşını öldürme eylemi gerçekleşebilir.

Bunlara bağlı olarak liyakat puanı düşmüş olan bir oyuncunun puanını yükseltebilmek için;

 • Karşılaşmayı ilk 11 ile 50 kişi arasında bitirerek liyakatı 2 puan arttırma
 • Karşılaşmayı ilk 10 kişi arasında bitirerek liyakatı 3 puan arttırma
 • Karşılaşmayı ilk 51 ile 100 kişi arasında bitirerek liyakatı 1 puan arttırma adımları takip edilebilir.

PUBG Mobile Oyununda Liyakatı Yükseltecek Davranışlar

Oyuncuların oyun esnasında gösterdikleri davranışlar liyakatın yükselmesine yardımcı olur. Bu nedenle oyuncuların dikkat etmeleri gereken bazı davranış modelleri vardır.

Liyakatı yükseltmek için gösterilebilecek davranışlar;

 • Takım arkadaşına bomba ya da molotof atmama
 • Takım arkadaşını yaralama ya da öldürme gibi hareketlerden kaçınma
 • Oyunda bug ya da hile kullanımından kaçınma
 • Takım arkadaşını motor ya da araba ile izlememe şeklindedir. Klasik mod olarak bilinen tekli mod oyunu ile liyakat puanını kısa bir süre içerisinde arttırabilmek mümkün olur.

[affiliate_news id=”3256″]

PUBG Mobile Oyununda Liyakat Yükseltmenin Avantajları

Oyun içerisinde liyakat puanı düşük olan oyuncuların bazı oyun modlarına giriş yapmaları mümkün olmaz. Liyakat puanı 60’tan az olan oyuncuların takımlara girememesi, oyunu oynamalarına engel olur. PUBG Mobile karşılaşmalarında oyuncunun gösterdiği davranışların tümü liyakat puanını doğrudan etkiler. Bu nedenle verilen olumsuz davranışlardan kaçınmak oldukça önemlidir. Liyakat puanını arttırmak PUBG Mobile oyununda liyakat puanını arttırmak oyuncuya prestij sağlar. En büyük avantajlarından biri de bu prestiji elde etmektir. Puanı düşük olan oyuncuların bazı davranışlardan kaçınarak kısa sürede puanı yükseltebilmeleri mümkün olur. Hileli oyunculardan uzak durmak ve oyunda bug kullanımından kaçınmak liyakat puanını yükseltici etmenlerden biridir. Sistem tarafından hile kullanıldığı anlaşılırsa söz konusu oyuncunun liyakat puanı yüksek miktarda düşüş gösterir ve takım oyunlarına girmesi engellenir.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al