2 dk. Serkan KÖSE 11.11.2021

Riot Games Esporcu Perkz Hakkında Açıklama Yaptı

Başarılı League of Legends oyunu profesyonel oyuncusu olan Perkz’ün Fnatic’e tranferi önündeki engel olan sözleşme maddesi hakkında Riot Games bir açıklama yayınladı. 

Profesyonel League of Legends arenasının başarılı oyuncularından birisi olan Perkz son dönemde transfer iddiaları ile gündemde. Konu hakkında Riot Games açıklama yaptı. 

Worlds 2021’in sona ermesiyle birlikte gözler League of Legends yeni sezon başlangıçlarına çevrildi. Takımlar yeni sezon öncesi kadrolarını güçlendirecek transferler yapmak istiyor. League of Legends’ın en iyi oyuncularından birisi olarak kabul gören Luka “Perkz” Perkovic’in son dönemde çıkan Fnatic’e transfer olacağı iddiaları sonrasında bir açıklama yaptı. 

Riot Games Perkz Açıklaması

Konu hakkında neden Riot Games’in açıklamasının önemli olduğunu Perkz’ün G2’dan Cloud9 ekibine transfer olması için imzalanan sözleşmenin bir maddesi açıklıyor. Perkz’ün sözleşmesinde G2 ve Cloud9 oyununcunun Cloud9 takımından Fnatic’e transfer olamayacağı hakkında bir madde eklemiş.

Bu maddenin varlığını doğrulayan Riot Games, Perkz’ün Fnatic takımı dahil bir başka takıma transfer olmasının önüne geçmeyeceğini açıkladı. 

Riot Games açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz sezon sonunda Perkz’ün G2’dan Cloud9’a transferiyle alakalı tüm kafa karışıklıklarını gidermek istiyoruz. Söylendiği gibi, transfer sözleşmesinde Perkz’ün C9’dan FNC’ye serbestçe transfer olmasını engelleyen bir madde bulunuyor. İleri seviye transfer kısıtlamaları Lol Espor ekosistemi içinde yeni bir konu. Oyuncu transferlerini yöneten kurallarımız, geleceğe yönelik kısıtlamaları açıkça yasaklamamaktadır. Bu sebeple G2 veya Cloud9 ekipleri anlaşmalarında böyle bir maddeye yer verdikleri için cezalandırılmayacak.

Fakat Riot Games takas kısıtlamalarını uygulamak niyetinde değil ve Perkz’ün lig kuralları uyarınca uygun evrakların alınması halinde diğer takımlara olan transferini tanıyacak. Transfer kısıtlamaları takımlar arasındaki sözleşmeden doğan, uygulanabilir yasalar doğrultusunda çözülecek özel bir konudur.

Riot Games’in bu açıklamasıyla birlikte Perkz’ün Fnatic’e transfer olması durumunda ortaya çıkabilecek sözleşme sorunu da ortadan kalkmış oldu. 

 

Serkan KÖSE

Esporlab yazarı.
Neyse ki iki hakkım daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al