3 dk. Esporlab 01.05.2020

Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

Assassins Creed Valhalla oyun mekanikleri açıklandı bildiğiniz gibi dün tanıtımı yapılan oyunun yönetmeni olan Ashraf Ismail açıklamalarda bulundu. Yapılan röportajda ise Assassin’s Creed Valhalla’nın oyun mekaniklerini ve oynanışı hakkında bilgiler verdi. Seriye yeni eklenen bu oyunun diğer tüm oyunlardan bambaşka olacağına dair ipuçları verdi.

Oyun sektörünün dev kadrolarından olan Ubisoft, yakın dönemde sürekli olarak paylaşımlar yaparak yeni bir oyunun ipuçlarını vermeye başlamıştı. Bunların hemen ardından seriye yeni eklenen oyunun duyurusunu yaparak herkesi heyecanlandırmayı başardı. 2007 yılında çıkış sağlayan Assassins Creed serisine yeni eklenen ve gözde bir oyun olabilecek oyunumuz Assassin’s Creed Valhalla olmuş oldu.

Bu arada hatırlatmakta fayda gördüğümüz için şunuda belirtelim, Ubisoft geçmişte yayınladığı Assassin’s Creed serisi oyunlarından çoğu zaman oldukça kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Eleştirilmesinin en büyük sebeplerinden birisi oyunun oynanış mekanikleri hep birbirine benzediği için bu oyuncuların canını sıkmıştı. Bu anlamda Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın diğer oyunlardan farklı olması için yeni çalışmalar yaptımı? Tüm bu merak ettiklerinize yanıtı oyunun yönetmeni olan Ashaf Ismail detaylı açıklamalarda bulundu.

Serinin oyunlarından daha farklı olacak

assassins creed valhalla oyun mekanikleri açıklandı 

Ashaf Ismail, Assassin’s Creed Origins ve Assassin’s Creed Black Flag‘in de yönetmenliğini üstlenmiş bir isim ve serinin bu iki oyununu benzersiz yeniliklerle tanıştırmıştı. Avustralya merkezli Press Star ile röportaj yapan yönetmen, serinin yeni oyunu hakkında akılda kalan soruları yanıtlamak için açıklamalar yaptı.

Beklenen müjdeyi veren yönetmen Ashaf Ismail, Assassin’s Creed Valhalla’nın RPG mekanikleri diğer seri oyunlarına göre benzersiz farklılıklar göstereceğini söyledi. Serinin yeni oyunu Valhalla, bölümlerinde de değişikliklere gidilmiş. Oyunun bu teması ise yoğun olarak Viking Çağını benimsemiş ve bunu sizlere çokta iyi hissettiren bir şekilde düzenlenmiş.

assassins creed valhalla oyun mekanikleri

Ashaf Ismail‘in söylediklerine göre Valhalla, bambaşka bir yetenek ağaç yapısına sahip olacak. Oyuncular bu yetenek ağacı üzerinden, oyunun oynanış biçimlerini kendisine göre özelleştirilebilecekler. Oyundaki yeteneklerini tamamen kendisi isteklerine göre seçebilecekler. Ashaf Ismail: Görüşümüz tam olarak şu şekil de oldu, oyuncular oyundan tamamen kendi isteklerine ve seçimlerine göre ayarlayıp oyundan keyif almasıdır. Oyunda ki yetenekler üzerinde oldukça yoğun çalışmalar yaptık. Aynı zamanda becerileri de oyuna tekrardan dahil ediyoruz, yalnız tüm beceriler Viking Çağı temasına uyarlandı. Bölümlerin yerine artık güç eklemiş olduk diyebiliriz, bu sayede bölümleri bir kenara bıraktık. Güçler kahramanınızın yetenek setlerine göre uyarlanıyor. Ne kadar çok yetenek öğrenirseniz, o kadar çok güç elde etmiş oluyorsunuz.

Benzersiz bir dönüş sistemi olacak!

Assassins Creed Valhalla oyun mekanikleri açıklandı ve benzersiz bir acımasız dövüş sistemi de beraberinde geliyor. Ashaf Ismail, şunlarıda ekliyor: Oyunculara tamamen gerçek bir Viking Çağı temasını yaşatabilmek adına acımasız ve ilkel benzersiz bir dövüş sisteminide oyuna dahil etmiş olacağız.

Diğer oyun serilerinin oldukça fazla eleştiri alan kısımlarının, yeni seri oyunda önemli ölçüde düzeltildiğinin de altını çiziyor. Oyun artık içerisinde, çok çeşitli düşmanlara ev sahipliği yapıyor olacak, düşmanlar aynı zamanda çevreyi çok iyi kullanacak durumda olacaklar. 20 saat sürecek olan bu deneyiminizde, oyun içerisinde hiç görmediğiniz bir şeyler ile de karşılaşma şansına sahip olacaksınız.Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimleri

( Önerilen Sistem Gereksinimleri )

  • İşletim Sistemi: Win 7 64 ve Üstü
  • İşlemci: Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R5 1600
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 56 8GB or NVIDIA GeForce GTX 1070
  • VRAM: 4GB
  • Sistem Hafızası: 16 GB RAM
  • Depolama : 50 GB Boş Alan
Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al