3 dk. Esporlab 19.02.2020

Final Fantasy Remake 100 GB Boyutunda Olacak

Square Enix’in yaratmış olduğu ve en çok sevilerek oynanan oyunu olan Final Fantasy’nin yeni sürümü olan final fantasy remake 100 gb boyutunda olacak  bu iddiaların ortaya çıkmasına neden olan kaynak ise Güney Kore’de çekilmiş olan bir fotoğraf.

Final Fantasy 1997 yapımı olarak karşımıza çıkmıştı, oyunun orjinal hali bozulmadan tamamen yenilenerek karşımıza Final Fantasy VII Remake olarak çıkacak. Aynı zaman da oyun çok kısa bir zaman içerisinde hayranlarıyla buluşacak çünkü çıkış yapmasına sayılı günler kaldı diyebiliriz. Oyunun çıkışı aslında Mart 2020 olarak planlanmıştı yalnız geliştirici firma oyunculara çok daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için çıkış tarihini bir ay ertelemişti. Herkesin merak ettiği bir diğer konu Final Fantasy VII Remake‘nin boyutu ne kadar olacak sorusuydu.

Tüm platformlarda oyunun tanıtımları oldukça yoğun bir şekil de yapılırken, zaten bu kadar kaliteli görsel içeriğe sahip olan oyunun boyutunun epey yüksek olacağından emindik. Sektörde ki oyun haberleri sitelerinin de yakından takip ettiği bu oyunun boyutu 100 GB‘ın üzerinde olacak. Oyunun bir kopyasının üzerinde bu boyutun yer aldığını görebilirsiniz. Bu kadar büyük bir yenilenme ile gelecek oyunun, yüksek depolama alanı istemesinin en büyük sebebi yapılan son güncellemeler ve geliştirilen grafikler olduğu tahmin ediliyor.

Final Fantasy VII Remake ne zaman çıkacak?

Oyunun tüm hayran kitlesinin merakla beklediği tarih ise belli oldu, çok kısa bir süre sonra yani 10 Nisan 2020’de oyun piyasaya sürülmüş olacak.

Final Fantasy VII Remake Hangi Platformlarda Çıkacak?

Hepinizin tahmin ettiği gibi oyun ilk olarak PlayStation 4 için çıkış sağlayacak, daha sonra ileri bir tarihte ise Final Fantasy VII Remake oyun konsolları için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun yapımcısı olan Square Enix şirketi, Final Fantasy’ın 1997 yılında piyasaya sürüldüğünden beri 12 milyon kopya satış rekoruna ulaştığını söylüyor. Ayrıca yeni düzenlenmiş olan remake sürümü içinde bundan daha fazla kopya satış rakamını hedeflediklerini belirtiyor. Final Fantasy oyunun çok sıkı bir kitlesinin olduğunu biliyoruz, bu yüzden yapımcı firmanın aynı başarıyı yakalayacağını tahmin ediyoruz. Yeni seri oyunun final fantasy remake 100 gb boyutunda olacak diyoruz ama bir süpriz yapıp 100 GB’ın üzerinde de gelebilir, herşeye hazırlıklı olmakta fayda var.

Yapımcı firma Square Enix oyunun çıkış tarihinin 10 Nisan 2020 olduğunu doğruladı. Oyun ilk olarak dediğimiz gibi PlayStation 4‘te yer alacak. Final Fantasy VII Remake şuanda ön siparişe açık durumda PlayStation Store’da 299 TL’den sizlerle buluşmayı bekliyor. Ön siparişte olan oyuna göz atmak için burada ki linke göz atabilirsiniz.

Oyun hakkında bazı bilgiler;

İlk piyasaya sürülme tarihi: 10 Nisan 2020
Yapımcılar: Yoshinori Kitase
Platform: PlayStation 4
Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com instagram takipçi satın al takipcihilesi.com cemre solmaz kimdir