2 dk. Esporlab 08.01.2021

CS GO FPS Göstergesi Açma

Birçok oyun sever için favori haline gelen CS GO oyunu, oldukça heyecanlı ve macera dolu anları oyunculara yaşatabiliyor. Online olarak oynanabilen ve birinci şahıs bir nişancı oyunu olan CS GO oyununda daima iyi bir FPS alınması gerekiyor. Çünkü iyi FPS ile oyun çok daha canlı ve dinamik bir şekilde oynanabiliyor. FPS’nin ne durumda olduğunu görebilmek içinse oyun severlerin CS GO FPS göstergesi açma işlemini gerçekleştirmesi gerekiyor. Oldukça kolay olan bu cs go fps göstergesi açma işlemi için yalnızca belli başlı birtakım adımların izlenmesi gerekiyor.

[affiliate_news id=”2308″]

CS GO Steam Üzerinden FPS Göstergesi Açma

CS GO oyununda FPS göstergesi açmak için en uygun yöntemlerden biri Steam sistemini kullanmaktır.

Bu yöntem aracılığıyla kolaylıkla FPS sayacı aktif bir hale getirilebilir;

  • Steam üzerinde üst sol bölümde yer alan Steam üzerine tıklanması,
  • Ayarlar ve ardından oyun içi ayarlara girilmesi,
  • Steam oyun içi ara yüzü etkinleştir işleminin yapılması,
  • ‘’Oyun içerisi FPS sayacı’’ yazılı yere tıklanması,
  • FPS’nin görüneceği yerin ayarlanması ve işlemlerin tamamlanması,

Bu adımlardan sonra yapılması gereken şey CS GO oyununu tekrar yeniden başlatmaktır. Oyun açıldıktan sonra CS GO FPS göstergesi böylelikle oyunda etkin bir hale gelmiş olur.

Konsol Komutlarıyla FPS Göstergesi Açma

CS GO oyunu için FPS göstergesinin açılması işlemleri kapsamında oyun severlerin konsol komutlarıyla da hareket edebilmesi şansları vardır. Bunun için pratik birtakım işlemler yapılmalıdır.

  • CS GO oyununa girilmesi,
  • Konsol açıldıktan sonra cl_showfps 1 veya “+graph” yazılması,

Bu işlemlerin neticesinde FPS göstergesi açma ve FPS değerlerini görme şansları etkin şekilde elde edilir. “+graph” kodunun kullanılması ayriyeten ping, tickrate ve var değerlerinin de görülmesine bir olanak sağlar.

İdeal CS GO FPS Değerleri

CS GO oyununda ideal FPS değerleri ortalama olarak 60 ve 100 arası seviyelerde olmalıdır. Bu nispeten oyunu ideal ve memnun edici bir şekilde oynamaya olanak sağlar. Eğer 100 üzerinde bir FPS alınırsa o zaman her bakımdan çok daha harika bir performans elde edilebilir.

CS GO FPS Ping ve Var Değerleri

CS GO oyununda FPS içeriğinde farklı türden değerler bulunmaktadır. Ping ve var değerleri bunlar arasında en önemli olanlarıdır. Var değeri yüksek görünüyorsa oyun severlerin arka tarafta çalışan birtakım uygulamaları kapatması gerekir.

Var değerinin mümkün olduğunca düşük olması gerekir. Ping değeri sunucunun gecikmesi süresini belirtmektedir. Düşük olması oyunda iyi performans elde etmeye olanak sağlar.

Esporlab

Esporlab yazarı.
Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-BÜLTEN’E ABONE OL

E-Bültene abone olarak espor dünyasında yer alan güncel haberlerden,
rehberler, röportajlar, pro dünyası ve benzeri tüm güncel haberlerden
önce sizin haberiniz olsun.

eksikgedik.com gamerdunyasi.com cemre.com takipçi satın al